Home Zpravodajství Z regionu Tachovští tur...

Tachovští turisté slaví šedesátku svého klubu

Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje se uskuteční v sobotu 25. listopadu v Tachově, a to  u příležitosti 60. výročí vzniku Klubu českých turistů, odboru Tachov.   Start a cíl je v areálu Mže, Hornická ulice, už od 7. 30 hodin podle délky jednotlivých tras.  Slavnostní zahájení podzimního setkání je ve 13, 30 hodin ve společenském sále Mže, kde nebude chybět ani prodej místních turistických známek.

ilustrační foto

„Účastníci setkání mohou navštívit  celou řadu turistických cílů a památek v okolí Tachova, mezi které určitě patří Jízdárna Světce – druhá největší jízdárna ve střední Evropě. Od roku 2010 je to národní kulturní památka a probíhá její postupná obnova,“ sdělila Alena Mautnerová, předsedkyně tachovského odboru KČT.

Pro očekávaných 350 turistů je připravený program na celý den. Nejdelší trasa měří 21 km a vede Českým lesem, nejkratší je do Světců –  4, 5 km, případně  5 km  pro rodiče a děti nebo pro ty,  kteří chtějí získat deskovou hru. S  hrací kartou musí navštívit 4 místa a splnit požadované úkoly.