Home Zpravodajství Sport Taktika vyšla...

Taktika vyšla, liboval si plzeňský Petržela po výhře v Liberci

Fotbalisté Viktorie Plzeň včera po skvělém výkonu zvítězili v Liberci 3:0. Záložník Milan Petržela si připsal gól a dvě asistence, brankář Matúš Kozáčik pak několika skvělými zákroky udržel čisté konto. Oba tak logicky po utkání překypovali spokojeností.

Hlavní sílou Viktorie v dnešním utkání byly brejky. „Měli jsme na ně vepředu dost prostoru a povedlo se nám tři využít. Navíc jsme mohli proměnit i další. Celý týden jsme se připravovali na libereckou taktiku a v zápase to bylo vidět, je super, že nám to takhle vyšlo,“ hodnotí Milan Petržela.
Spokojen pochopitelně byl i Matúš Kozáčik. „Vypracovali jsme si dostatek šancí a tři z nich proměnili. Utkání i přes ten výsledek jednoduché nebylo, ale zvládli jsme ho výborně,“ myslí si slovenský gólman. „Hodně nám pomohlo brzké vedení o dva góly. I když měl Liberec šance, tak se nám podařilo vzadu udržet nulu,“ dodává.
Milan Petržela si v zápase připsal gól a navrch i dvě skvělé asistence. „Statistiky moc neřeším, ale je to bomba. Jsem ofenzivní hráč, který hraje na křídle, takže tu od toho jsem. Dnes se to povedlo maximálně,“ neskrýval své nadšení.