Talent Jiříček míří za Voráčkem. Neskutečné, hledal těžko slova mladý plzeňský bek

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 8. červenec 2022 10:20
Talent Jiříček míří za Voráčkem. Neskutečné, hledal těžko slova mladý plzeňský bek Zdroj: Columbus Blue Jackets

Obránce hokejové Škody Plzeň David Jiříček byl jako první Čech v roce 2022 draftován do slavné NHL. Jako šestého si ho vybral Columbus Blue Jackets, kde působí například ikona českého hokeje Jakub Voráček. Jedním ze skautů týmů je navíc Milan Tichý, který z Plzně pochází.

Už dlouho před draftem se mluvilo o tom, zda bude jako první obránce draftovaný Jiříček nebo slovenský Šimon Nemec. Nakonec tento souboj "vyhrál" druhý jmenovaný, který šel překvapivě jako dvojka do New Jersey Davils. Jiřiček ale nelitoval, z Columbusu byl nadšený. "Potkám se Stanislavem Svozilem, snad si spolu jednou zahrajeme v NHL,“ prohlásil. Právě modrokabátníci totiž před rokem draftovali Jiříčkova výborného kamaráda a dlouholetého spoluhráče z mládežnických reprezentací. „Je také šílené, že v klubu působí Jakub Voráček. V Česku ho lidé mají za legendu, vyhrál v roce 2010 mistrovství světa. Je velký idol. A taky tu je klubový skaut Milan Tichý, který stejně jako já pochází z Plzně," pochvaloval si osmnáctiletý hráč Plzně.

O tom, zda bude Jiříček už v příští sezóně působit v zámoří, nebo zůstane v Plzni, zatím stále jasno není. "Určitě si dovedu představit, že v Plzni zůstanu. Nejmoudřejší budu ale po draftu, kdy se s tím týmem domluvíme, co pro mě bude nejlepší. Všechny varianty jsou otevřené. Je možnost NHL, AHL, zámořské juniorky i Plzně," hlásil v nedávném rozhovoru pro náš web bronzový medailista z letošního mistrovství světa.