Od - úterý, 20. září 2022 13:35
Talent zažívá povedený vstup do sezóny, po třech odehraných kolech je na prvním místě foto: talentplzen.cz

Házenkáři Talentu vyhráli nedělní utkání 3. kola extraligy na palubovce Frýdku-Místku 34:28, což je posunolo na průběžné první místo tabulky. Druhá Karviná je horší pouze o skóre. Neuvěřitelnou polovinu gólů hostů vstřelil makedonský křídelník Nikola Kosteski.

Začátek zápasu se pro Talent nevyvíjel vůbec optimisticky, v polovině 11. minuty prohrával už o čtyři branky. O tři minuty později se ale Plzeň dostala na dostřel a za stavu 6:8 otočila skóre na 11:8. První poločas hosté ovládli v poměru 17:13. Po změně se Talent ujal šestigólového vedení a domácí házenkáře nepouštěl blíže než na rozdíl čtyř branek (pětkrát). Nejvyšší rozdíl mezi Frýdkem-Místkem a Plzní byl sedm gólů pro hosty (26:19 a 27:20).

Další zápas čeká plzeňské házenkáře před zraky televizních kamer už tuto středu od 18 hodin na domácí palubovce proti Novému Veselí.