Tašovice dostanou novou křižovatku, která vyřeší tamní komplikovanou situaci

Zveřejněno v Video ZAK
Od - středa, 19. červenec 2023 09:42

Média

Tašovice jsou částí Karlových Varů, která připomíná spíše vesnici, než krajské město. Podle toho jsou také postaveny. Především náves. Asfaltový plac a do něj ústily tři ulice. Všechny se tvářily, jako že jsou hlavní. Pro toho, kdo nerespektuje pravidlo pravé ruky, to byla vlastně past.

"To je věc, na kterou nás Tašovičtí upozorňovali opakovaně. Křižovatka je poměrně nepřehledná, je to vlastně styk tří ulic České, U Brodu a Hradištní. Kolidují tam spolu i zastávky MHD," popsal mluvčí karlovarského Magistrátu Jan Kopál.

Podle projektanta Petra Švorby byl hlavní problém v tom, že se tady sbíhalo několik větví dohromady. "Jednotlivé větve té křižovatky nebyly vymezené, pro řidiče nebylo zřejmé, kdo má přednost a jak se mají v té křižovatce pohybovat," uvedl.

Se začátkem stavební sezóny nastoupili v Tašovicích dělníci s technikou a začali stavět úplně novou náves. Tak, aby už řidiči nemuseli zkoumat, kdo z nich má vlastně přednost. Přibude i nové dopravní značení. "Křižovatku upravíme tak, aby vyhovovala současným standardům. Zároveň bude rozšířená komunikace, vzniknou nová parkovací místa a také chodník pro pěší," doplnil Kopál s tím, že hotovo by mělo být do konce léta a náklady na celou akci jsou 4 miliony korun.

Tašovice dostanou novou křižovatku, která vyřeší tamní komplikovanou situaci Zdroj: se souhlasem ZAK TV