Tip na pátek: Pivní slavnosti Pod vrčeňskou lípou nebo pípou?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 3. červenec 2024 06:27
Tip na pátek: Pivní slavnosti Pod vrčeňskou lípou nebo pípou? Foto: Spolek Vrčeň

Milovníci zlatého moku se mohou radovat. Světlo světa spatří v pátek 5. 7. nová pivní slavnost.

"Jelikož na vrčeňské návsi rostou lípy a pivo se čepuje přes pípu, zvolili jsme pro naše pivní slavnosti tuto slovní hříčku, z které si každý vybere dle své nátury," vysvětlují pořadatelé neobvyklý název. Pivní slavnosti Pod vrčeňskou (l)pípou se budou konat již tento pátek (svátek) 5. července na návsi a v areálu "pod farou". Jako zázemí bude sloužit bývalá hospoda Na Faře, pro kterou se v současnosti hledá nový nájemce.

Akce začne ve 13:00 a účast přislíbilo šest minipivovarů (Zlatá Kráva Nepomuk, Radouš Druztová, Knížecí pivovar Plasy, U Šenkýřů Šťáhlavice, Malý Janek Jince a Kynšperský pivovar). Zřejmě bude možno ochutnat i nějaké další značky. Pro řidiče je připraveno lahvové nealko pivo a čepovaná limonáda. "Nicméně doporučujeme přijet vlakem, kdy to k nám máte asi 1 kilometr z nádraží Nepomuk," radí pořadatelé.

Budete mít možnost ochutnat i něco málo z domovarnické dílny. Bad Boys Brewery si pro vás připravil 15l piva Acid Rain #4 Gose 13° s limetkou, pomerančem, citronovou trávou, koriandrem a keltskou solí. Aby na vás zbylo, doporučují pořadatelé dorazit co nejdříve...

Pro zájemce (maximálně 7) je připravena degustace kyselých piv. Připraveno je občerstvení a hudební vystoupení, kdy se můžete od 16:00 postupně těšit na soubory: Bořík & Zeman, Důležitá In Formace a domácí Igloo Boyz.

"Vstupné se vybírat nebude, počasí je objednané, tak už stačí jen dostavit se," zvou pořadatelé na nultý ročník pivní slavnosti.