Home Zpravodajství Aktuálně Tipy na víken...

Tipy na víkend: Festival polévky, finále ME ve fotbale žen či trabanty

O víkendu láká na bohatý program především areál pivovaru, kam se můžete vydat na koncert či polévkový festival. Zajímavý kulturní zážitek nabídne Plzeňský festival stepu. V neděli večer pak můžete vyrazit na fotbal. Plzeňská Doosan Aréna od 18:30 hodin hostí finálový zápas mistrovství Evropy žen do 17 let.

  • Koncert a zahájení výstavy plzeňské hospody

Koncert a zahájení výstavy plzeňské hospody

Koncert a zahájení výstavy plzeňské hospody

S historií i současností plzeňských hospod vás seznámí výstava “Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty” na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Dozvíte se celou řadu zajímavostí o historii a současnosti plzeňských hospod, které jsou nedílnou  součástí příběhu plzeňského piva. U příležitosti zahájení výstavy zahraje v pátek večer na nádvoří pivovaru Ivan Hlas Trio. Těšit se můžete také na soutěže o pivní ceny a samozřejmě čepovanou Plzeň. Výstava pokračuje v pivovarském muzeu, část expozice najdete i ve vybraných plzeňských hospodách.

 

  • Festival polévky v areálu pivovaru

Festival polévky v areálu pivovaru

Festival polévky v areálu pivovaru

Již tradiční gastronomická AKCE v PlzniFestival polévky. Hrachovka, gaspacho nebo minestrone. Jarní edice oblíbeného festivalu polévky se uskuteční letos poprvé v areálu Plzeňského Prazdroje. V neděli 14. května se na nádvoří pivovaru budou podávat polévky nejrůznějších chutí a vůni, které pro vás přímo na místě v obrovských kotlích na otevřeném ohni uvaří kuchaři z místních restauracíbister. Přijďte ochutnat a určitě nebudete litovat. No a když už budete v pivovaru, určitě si zajděte i na prohlídku.

 

  • Spanilá jízda trabantů

Spanilá jízda trabantů

Spanilá jízda trabantů

Až do konce května máte možnost prohlédnout si v DEPO2015 výstavu Trabantem kolem světa cestovatele Dana Přibáně a jeho týmu, které znáte z televize. Ještě větší koncentraci oblíbených socialistických aut nabídne v neděli spanilá jízda trabantů, kterou organizuje Plzeňský Trabantklub. Od 11 hodin dopoledne se budou trabanty sjíždět v DEPO, odkud pak v půl čtvrté společně vyrazí na vyjížďku.

 

  • Plzeňský festival stepu

Plzeňský festival stepu

Plzeňský festival stepu

Od čtvrtka do neděle se Plzeň stane dějištěm dalšího ročníku stepařského festivalu. V sobotu i v neděli jsou připraveny stepařské workshopy pro začátečníky i pokročilé. Pokud byste se rádi seznámili s tím, co step vůbec je, máte ideální příležitost v sobotu dopoledne U Branky. Od 10:30 hodin se zde budou představovat jednotlivá stepařská studia. Sobotní večer v Měšťanské besedě bude poté patřit stepařskému galavečeru.

 

  • Finále mistrovství Evropy ve fotbale dívek do 17 let

Finále mistrovství Evropy ve fotbale dívek do 17 let

Finále mistrovství Evropy ve fotbale dívek do 17 let

Víkend můžete v neděli v podvečer zakončit na fotbalovém stadionu ve Štruncových sadech. Od 18:30 se zde o titul mistryň Evropy utkají dva nejlepší týmy do 17 let. Češky sice nepostoupily ze skupiny, ale o kvalitní fotbal určitě nebude nouze. V Doosan Aréně uvidíte nadějné mladé hráčky, které už brzy můžou být těmi nejlepšími na světě. A takový zápas si pořádnou diváckou kulisu zaslouží.

 

AKCE v Plzni o víkendu? Kulturní, společenské, sportovní, gastronomické a jiné významné i méně významné akce pořádané v Plzni naleznete na informačním zpravodajském portálu plzen.cz. Kam v Plzni o víkendu?