×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Tohle tu ještě nebylo. Poslanci se při jednání o nouzovém stavu poprali

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 21. leden 2021 19:52
6784366_poslanecka-snemovna-nouzovy-stav Repro ČT

U předsednického pultíku při jednání poslanecké sněmovny se ve čtvrtek odpoledne strhla rvačka. Poté, co předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul mikrofon u řečnického pultíku nezařazenému poslanci Lubomíru Volnému, chtěl Volný ve svém proslovu pokračovat u mikrofonu předsedajícího. Zabránit se mu v tom snažil nejen Hanzel, ale i předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka či poslanec Ondřej Veselý.

„Takhle mě neumlčíte, já jako volený zástupce lidu mám právo se vyjádřit. Jestli tady pudeš, dostaneš flákanec. Jasné? Nechte mě vystoupit,“ křičel Lubomír Volný do mikrofonu u předsedajícího pultíku. Následovala strkanice, během které padly i rány pěstí i vulgární výrazy. Proti Volnému následně zasáhla ochranka, která ho vyvedla ven.

Na celou situaci už reagovali politici. "To, jak se zachoval poslanec Lubomír Volný, je totálně nevhodné a hloupé. Kdybych to měl komentovat, napadaly by mě jen výrazy, které nejdou publikovat. Nic takového rozhodně nepatří na půdu sněmovny. Jen celé společnosti dokazuje, že není schopný normální a slušné diskuze," napsal na sociální sítě premiér Andrej Babiš (ANO).

Chování Volného odsoudil také předseda občanských demokratů Petr Fiala. „Je mi smutno, že se něco takového v Poslanecké sněmovně mohlo stát. Všichni musíme respektovat pravidla i své politické soupeře, cokoli jiného oslabuje demokracii a ničí politickou kulturu,” uvedl.

"Poslanec Volný je magor, jeho chování nemá co dělat v kulturní společnosti a už vůbec ne ve sněmovně! Člověk, který si nevystačí s použitím mozku a rétoriky nepatří do demokratické diskuse," napsal například Marián Jurečka (KDU-ČSL).

"V českém parlamentu opravdu nic nepamatuji. Pociťoval jsem trapnost, beznadějnou trapnost. Bylo to od pana Volného skandální," uvedl nejdéle sloužící poslanec Marek Benda (ODS).