Od - pátek, 25. říjen 2024 20:37
Trápení hokejistů Škodovky. Do Vítkovic dorazili pozdě, pak stáhli dvoubrankové manko a nakonec odjeli s prázdnou Zdroj: Vítkovice Ridera

Výjezd, na který by dost možná nejradši zapomněli, mají za sebou hokejisté Plzně. Kvůli zdržení na vlakové trati dorazili do Vítkovic se zpožděním a duel tak musel být o půl hodiny posunutý. Indiáni pak dlouho prohrávali, v průběhu utkání ale stáhli v rozmezí 48. a 50. minuty díky gólům Pšeničky a Schleisse dvoubrankové manko. V 57. minutě ovšem o vítězství domácích rozhodl Zdráhal. Na konečných 4:2 pak pečetil při hře v power-play Yetman.

Do Ostravy se Plzeň vydala vlakem, avšak ten nabral dvě hodiny zpoždění a duel tak musel být odstartován o půl hodiny později. Toho domácí využili hned zkraje střetnutí, když brzké vyloučení hostů potrestal Marek Kalus dorážkou Barinkovy rány od modré. Po chvilce se do zajímavé palebné pozice dostal Nellis, když vystihl rozehrávku Západočechů, Malík byl připraven. Škoda nakonec působila aktivněji, vyslala i více střel, avšak byla ráda, když muž s maskou indiánů ustál těsně před první sirénou přečíslení Zdráhala s Abdulem.

Prostřední dějství načal znovu rychlý gól Ridery. Mikuš vypálil z pravého kruhu a puk se po zásahu Malíka nakonec odrazil od Petra Haška do sítě. Kontrovat se jal rychle Matýs, z kruhu ale mířil jen do připraveného Paříka. Mezi kruhy se zase dostal do šance Rohlík, leč pálil nepřesně. Naopak při vlastním oslabení mohl za nedlouho poté duel definitivně zlomit Lednický v samostatném úniku, kličkovanou si ovšem na Malíka nepřišel. Když se pak neujala ani teč Merezhka pobídky Klepiše, odcházelo se podruhé do kabin za příjemného vedení Ostravanů.

Poslední dějství načala Plzeň ve dvou oslabeních, avšak tentokráte již v úvodu třetiny neinkasovala. Naopak. První extraligový gól si připsal Max Pšenička a dodal svému týmu naději. Navíc za 121 sekund se do toho opřel z první Jan Schleiss a trefil vyrovnání přesně mezi betony přemisťujícího se Paříka. Euforii Západočechů brzy na to málem zmrazil Hašek, jenže zblízka tváří v tvář Malíkovi neuspěl. Stejně tak na druhé straně Simon blízko u tyče. Nakonec divoký závěr základní hrací doby rozetnul Patrik Zdráhal, který trefil z první k bližší tyči na lapačku. Hosté ještě reagovali hrou bez brankáře, tu ale pouze devět vteřin před závěrečnou sirénou potrestal Chad Yetman.