Třaskavý přestup ze Slavie do Plzně? S Viktorií zahájil přípravu Ibrahim Traoré

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 19. červen 2023 14:14
Třaskavý přestup ze Slavie do Plzně? S Viktorií zahájil přípravu Ibrahim Traoré koláž: Plzen.cz

Hráči Viktorie Plzeň se začínají připravovat na start nového ročníku. V Doosan Areně zahájili přípravu fyzickými a funkčními testy. Trenéru Miroslavu Koubkovi se nově hlásil i záložník Ibrahim Traoré.

Trenérovi Koubkovi se na funkčních a fyzických testech dnes ráno hlásilo devětadvacet hráčů včetně záložníka Ibrahima Traorého. „Ibrahim Traoré má v tuto chvíli svolení zapojit se do přípravy Viktorie Plzeň. Forma jeho působení v našem týmu se bude řešit v nejbližších dnech,“ komentoval nástup Traorého do přípravy generální ředitel Adolf Šádek.

Kromě Traorého se v kabině Viktorie hlásili navrátilci z hostování – Martin Jedlička, Dominik Sváček, Filip Čihák a Cadu. Přípravu absolvují i talentovaní hráči z béčka – Pavel Gaszczyk, Jan Paluska a Pavel Hašek. Z Táborska se vrací Adam Kronus.

Po mistrovství Evropy hráčů do 21 let se připojí Pavel Šulc s Robinem Hranáčem. Stejně tak Erik Jirka, který si plní reprezentační povinnosti v dresu slovenského národního týmu. Mladý gólman Viktor Baier je nyní na zahraničním turné se Světovým výběrem Bayernu Mnichov, následně rovněž zamíří k prvnímu týmu Viktorie.

Luděk Pernica absolvuje rehabilitační program po operaci kolene, kterou podstoupil v závěru minulé sezony.

Kabinu Viktorie naopak opustili hráči, kterým vypršel kontrakt. Jedná se o Václava Pilaře (Hradec Králové), Filipa Kašu, Miroslava Káčera, Aleše Čermáka (všichni Dunajská Streda), Matěje Hybše (Bohemians Praha 1905), Šimona Faltu. Po skončení hostování se do Táborska vrátil Adam Zadražil.

Reprezentační povinnosti si v těchto dnech plní i obránce Mohamed Tijani, jehož budoucnost se bude řešit v nadcházejících dnech. Během pondělí absolvují hráči pod dohledem trenérského štábu fyzické a funkční testy. K prvnímu společnému tréninku vyběhnou v úterý dopoledne.