Trenér Koubek: Přispěli jsme do klubového i českého koeficientu, můžeme být spokojeni

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 17. srpen 2023 22:58
Trenér Koubek: Přispěli jsme do klubového i českého koeficientu, můžeme být spokojeni Foto: FC Viktoria Plzeň

Fotbalisté Plzně zvítězili v odvetném utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti maltského mužstva Gzira United 0:2 a postoupili do závěrečného předkola Konferenční ligy. Přečtete si pozápasový rozhovor s trenérem Viktorie Miroslavem Koubkem. Spokojený je s postupem, rotací hráčů a velkou poklonu vysekl i viktoriánským fanouškům, kteří cestovali až na Maltu.

Ve dvojzápase jste Gziru porazili celkově 6:0, panuje tedy u vás spokojenost?
Nepochybně. Byli jsme favoritem a tuto roli jsme potvrdili. Navíc jsme přispěli do klubového i českého koeficientu, takže můžeme být spokojeni.

Před zápasem jste i takto apeloval na hráče?
Ano, i tento směr jsme jim na přípravě zdůrazňovali a šlo do odvety s tím, že ji chceme vyhrát.

Základní sestavu jste dnes prorotoval, někteří hráči si mohli odpočinout, jiní zase nasát zápasový rytmus. Jste i s tímto spokojený?
Byl to hlavní důvod – rozložit zátěž. Když uděláte po Budějovicích sedm změn, je to samozřejmě na hře znát, někteří třeba nehráli tři týdny. V první půli to bylo znát, to si není třeba nalhávat. Hráči se potřbovali v nové sestavě rozkoukat, najít se. Jsem rád, že jsme i přes tohle riziko zápas zvládli.

Sampson Dweh naskočil ve druhé půli například na pozici šestky, je to pro vás zajímavá alternativa?
Víme o ní, hrál ji například i ve Vyškově. Dnes tam nastoupil po Lukáši Kalvachovi a zvládl to dobře, bez chyby.

Jan Paluska si naopak po lize odbyl premiéru i v evropské soutěži.
Určitě jsem rád, že má start i v Evropě. Já mu k tomu gratuluji, rovněž to zvládl dobře a potvrdil, co jsme od něj očekávali.

Na stadionu byli slyšel prakticky jen plzeňští fanoušci. Potěšilo vás to?
My si musíme vážit lidí, kteří s námi jezdí a podporují nás. Za to jim patří velké díky. Byli slyšet, bylo to příjemné a je třeba jim poděkovat, že mužstvu pomáhají.

Na nedělní utkání klub připravil výzvu, chce opět překonat návštěvu 10 tisíc diváků v Doosan Areně. Povede se to potřetí za sebou?
Věřím, že když přišli před tím, nemají nyní důvod nepřijít. Ale vážně – věřím, že přijdou a podpoří nás plný stadion. Čeká nás s Olomoucí důležitý a náročný zápas. Nás nyní čeká ještě náročné cestování, musíme se maximálně dobře připravit. A ta fanouškovská podpora nám určitě pomůže!

zdroj: fcviktoria.cz