Trh nemovitostí čeká na pokles cen. Využijte výkup

Zveřejněno v Finance
Od - pondělí, 27. květen 2024 09:30
Trh nemovitostí čeká na pokles cen. Využijte výkup zdroj: NaVykup.cz

Realitní trh už po několik měsíců zažívá prudké ochlazení poptávky. Jedním z viníků jsou drahé hypoteční úvěry, jiní skloňují globální krizi a nejistotu doprovázenou vysokou inflací. Jak se postarat o rychlý prodej nemovitosti a inkasovat atraktivní prodejní cenu?

Co se děje na trhu nemovitostí

Na trhu nemovitostí se výrazně rozšiřuje nabídka a o nemovitosti už není takový zájem jako okolo dravého roku 2021, což je přirozené. Proto není možné dnes nabídnout k prodeji nemovitost za stejnou cenu jako v době vysoké poptávky a očekávat její rychlý prodej. Mnozí analytici poukazují na realitní bublinu a predikují brzký pokles cen.

Stavebnictví hlásí útlum, mnozí se dostali do nepříjemné situace, protože sjednávali úvěr v době, kdy byly ceny materiálů například poloviční a jejich podnik byl v dobré kondici. Najednou přišlo zdražení, končí fixace na levné úvěry a nemovitosti není možné dostavět s původním rozpočtem. Klesají příjmy a narůstají náklady. Proto se v nabídkách objevuje i nespočet staveb k dokončení, se započatou rekonstrukcí nebo jen po realizaci hrubé stavby.

Mnohem méně hypotečních úvěrů

Klesá počet těch, kteří by si mohli dovolit hypoteční úvěr. Zpřísňují se podmínky poskytnutí a rostou celkové náklady úvěru. Ubývá i těch, kteří by nemovitosti pořizovali na pronájem, protože jim nájemné nepokryje splátky hypotéky. Investiční nemovitosti se vyplatí jen s úhradou v hotovosti, protože náklady na úvěr sníží zisk z nemovitosti výrazně (za předpokladu růstu ceny nemovitosti v budoucnu). Návratnost investice s využitím hypotečního úvěru s 6 % úrokem je minimální.

Pokud chcete vytěžit ze současné situace na realitním trhu výhodu, využijte rychlého výkupu nemovitosti. Výkup nemovitosti vám nabídne atraktivní cenu, kterou inkasujete ještě před očekávaným poklesem cen nemovitostí. Vaše nemovitost nezapadne ve stránkách inzertních serverů a nebude muset čekat na prodej několik měsíců. Okamžitou výplatou a vyplacenou sumou v hotovosti zase získáte náskok před ostatními kupujícími v případě, kdy pořizujete jinou nemovitost. Je známo, že ten, kdo přichází s hotovostí má dobrou vyjednávací pozici k získání snížené kupní ceny.

Česká národní banka varuje

Česká národní banka dlouhodobě varuje, že současné ceny nemovitostí jsou nad možnosti kupujících s příjmy na úrovni mediánu. Uvádí, že ceny přesahují možnosti kupujících o 20 až 40 %. Proto je zřejmé, že silný partner, který vám za nemovitost nabídne atraktivní kupní cenu, je velkou výhrou. Nečekejte po dlouhé měsíce, kdy budete postupně nuceni ke zlevňování nemovitosti. Využijte NaVykup.cz a získejte peníze za nemovitost prakticky okamžitě.

NaVykup.cz, PR článek