Trikolóra představila lídra do krajských voleb

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. květen 2020 21:37

Další politickou stranou, která představila lídra pro nadcházející krajské volby v Plzeňském kraji je hnutí občanů Trikolóra. Stal se jím devětapadesátiletý Pavel Borusík, v současné době ředitel ICT vývojové a výzkumné společnosti Janiga Labs. V politice jde o novou a neokoukanou tvář. „Věřím, že své dlouholeté manažerské zkušenosti mohu nabídnout ve prospěch Plzeňského kraje, kde celý svůj život se svou rodinou žiji a na kterém mi záleží. Politiku beru jako službu občanům a tak se budu i chovat při svém případném zvolení,“ uvedl lídr Trikolóry v Plzeňském kraji Pavel Borusík.

Trikolóra do krajských voleb půjde s jasnými programovými cíli. „Každá politická strana před volbami slibuje, jak občanům snese modré z nebe. V případě našeho kraje, jak se zlepší doprava, komunikace, životní prostředí. Přestože se v čele hejtmanství od revoluce střídají pouze dvě strany, ODS a ČSSD, hlavní problémy přetrvávají. Místo toho, aby se investovalo a do toho, co kraj nutně potřebuje, krajský aparát bobtná a pro vysloužilé politiky z obou stran se vymýšlejí nové funkce a trafiky. Samozřejmě štědře placené a z daní všech občanů. Nedivím se některým lidem, že už jsou na politické sliby alergičtí. Osobně nesnáším plané sliby, jsem člověk práce a uspokojuje mě vidět za sebou konkrétní činy. Palčivé problémy, které se týkají celého kraje budeme chtít řešit na prvním místě a konečně už je dotáhnout. Setkáváme se s lidmi ze všech koutů našeho regionu, zajímáme se o jejich každodenní problémy a snažíme se najít způsob, jak jim pomoci. Ať jsou to živnostníci, kteří odjakživa byli chloubou našeho kraje a teď mnozí kvůli koronavirové pandemii bojují o své přežití, zdravotníci, učitelé, prostě lidé přinášející každodenně pro kraj svojí prací reálnou přidanou hodnotu. Ale zájmu našeho hnutí nemohou zůstat stranou ani například dobrovolní hasiči, kterým chybí adekvátní vybavení, maminky na mateřské, senioři, lidé dobrovolně pracující ve svém volnu s dětmi a mladými lidmi, ať už ve sportu či kultuře. K venkovu od nepaměti patří fotbal a občanské spolky, kterým teď na mnoha místech hrozí zánik. Záchrana vesnického fotbalu, ale i podpora mládežnického sportu, činnost a podpora spolků bude rovněž patřit k našim prioritám. Peníze v krajské pokladně rozhodně jsou, jen je třeba efektivně je využít ve prospěch občanů,“ zdůraznil lídr Trikolóry Pavel Borusík.

Mezi jeho největší zájmy patří sport, především plavání, lyžování, cyklistika a horská turistika. „Mám hluboký vztah k přírodě, historii a kultuře. Co se týče ostatních aktivit, tak asi jako skoro každý chlap po padesátce i u mě je to třeba projížďka na chopperu, dobré jídlo a pití,“ dodal.

Trikolóra do krajských voleb bude kandidovat samostatně. „Přestože je tendence z nás v průzkumech záměrně dělat outsidery, neboť další pravicová strana na malém českém rybníčku není vítána, naše interní analýzy ukazují, že bychom mohli docílit až deseti procent. Když letos na konci ledna přijel pan předseda Václav Klaus mladší do Plzně na setkání s příznivci, sál Měšťanské Besedy, kde se akce konala, byla vyprodaný. Dovolím si jednu řečnickou otázku: Na kterého vrcholného politika by přišlo tolik lidí? Poslední průzkum agentury SANEP z minulého týdne nám přisoudil 5,2 procenta. Za námi skončila TOP 09, STAN i KDU-ČSL, které by pětiprocentní hranici nepřekročily. Nemáme se čeho bát,“ prohlásil Pavel Borusík, který má podporu i předsedy strany Václava Klause mladšího. „Jde o velmi pracovitého, schopného člověka, který toho v životě hodně dokázal. Jsem přesvědčen, že pro Plzeňský kraj bude velkým přínosem. Pavel má mou plnou důvěru,“ uvedl Václav Klaus mladší.

Hnutí občanů Trikolóra sice patří mezi novou pravicovou stranu, která byla Václavem Klausem mladším založena teprve před rokem, ale i za  tak krátkou dobu se může pyšnit rozsáhlou členskou základnou, o které se může některým zavedeným politickým stranám jenom zdát. „Bohatství vzniká z práce, nikoliv z dávek a dotací. Ochrana tradiční rodiny, podpora rodin s dětmi, ochrana přírody, podpora zemědělství, posílení české státnosti a soběstačnosti. To jsou věci, z kterých neuhneme,“ uzavřel lídr Trikolory pro Plzeňský kraj Pavel Borusík.

Fotogalerie