Tříminutový výpadek stál indiány zápas na ledě ligového lídra

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 26. leden 2023 20:40
Tříminutový výpadek stál indiány zápas na ledě ligového lídra Foto: HC Dynamo Pardubice

V rámci 42. kola hokejové extraligy zavítali hokejisté Plzně na led ligového lídra z Pardubic. Útkání s Dynamem se lámalo na konci druhé třetiny, kdy Západočeši inkasovali hned třikrát v průběhu tří minut. Bojovný výkon tak nakonec indiánům na body nestačil, vedoucí Pardubice uhájily těsné vítězství 4:3. Duelu předcházel slavnostní úvod, pod strop arény byl vyvěšen dres pardubické ikony - Petra Sýkory.

Zápas plný zvratů začalo lépe domácí Dynamo. Už v 5. minutě dostal Tomáš Zeman přihrávku od Poulíčka k zadní tyči a střelou z první rozvlnil síť Plzně - 1:0. Plzeňané s odpovědí přispěchali hned po dvou minutách. Jan Schleiss si na poslední chvíli všiml najíždějícího si Marka Baránka, který svou střelou do odkrytého prostoru vyroval - 1:1.

Obrat Plzeň dokonala hned z následující akce. Únik Suchého dal příležitost Janu Schleissovi, který ostrou střelou propálil Willa - 1:2.

Pět minut za polovinou zápasu se Východočeši dočkali vyrovnání. Adam Musil udržel pod tlakem kotouč, následně na levém křídle našel volného Tomáše Vondráčka, který to měl posléze již snadné. Ztracené vedení mohl hostům bleskově vrátit Aleksi Rekonen, který obral o kotouč Davida Musila, Will ale opět zasáhl. Naopak domácí mířili do černého. Tomáš Hyka se neunáhlil, z levého kruhu adresoval puk přes šíři pásma na Davida Ciencialu, který z voleje nasměroval puk do sítě. A to stále nebylo vše, o třicet vteřin později Dynamo udeřilo ještě jednou. Dvořák nabil na modré čáře Janu Košťálkovi, který ostrou ranou opět rozvlnil síť v plzeňské brance. Po dvou třetinách tak Škoda ztrácela dvě branky.

Vykřesat naději se Západočechům podařilo až v závěru utkání. Kodýtkovu pobídku si před brankou zpracoval Adrián Holešinský, který záhy udělal brankáři kličku a bekhendem zasunul kotouč do prázdné brány. V samotném závěru si Škoda zahrála početní výhodu, kde měla velký tlak, neprosadila se ale ani při hře bez brankáře. Pardubice tak udržely těsný náskok a vyhrály 4:3.