Home Zpravodajství Z regionu U Spilky v Ro...

U Spilky v Rokycanech bude znít dixieland

Když nemůže muzikant do New Orleans, musí New Orleans k muzikantovi. V tomto duchu se v rámci Rokycanského kulturního léta  v pondělí 14. srpna 2017 od 17 hodin můžete těšit na plzeňskou dixielandovou kapelu The Dixie Hot Licks  v prostranství U Spilky v Rokycanech.  

The Dixie Hot Licks je plzeňská dixielandová kapela s repertoárem těch nejlepších, nejveselejších i nejsmutnějších, nejrychlejších i nejpomalejších, nejinteligentnějších i nej(s)prostších, nejdurovějších i nejmollovějších, nej… i nej… skladeb, jež vás přenesou do Basin Street, Bourbon Street, na Royal Garden, ale i do Moskvy, Arábie, do Číny i Indie. Tradjazzový říz je prostě zaručen!

Výrazná osobnost této skupiny, zpěvačka Jana Golianová o sobě napsala:  “Jana Golianová je věčně vysmátá zpěvačka, skladatelka, objevovatelka jazzu, milovnice proužků, dobrých rumů a jídla. Svou pěveckou dráhu pěstuje už od raného mládí, a protože je to od přírody rebel, musela si skrz útrapy sborové, kytarové, loutnové a veškeré zpěvové nakonec najít cestu i k The Dixie Hot Licks. Sem konečně zapadla. Když zrovna nezpívá dixieland, je kapelnicí ve folkové formaci Greta, která hraje její autorské věci. Je to také platná nositelka piva a vnad kapely.”

Jak sama tvrdí, nejraději má samozřejmě dixieland! Proč?  Protože si tam může zpívat co chce, kdy chce a pořád je to dobře. Jinak jako správný rebel mám ráda všechno, co má nápad a feel! Takže od klasiky, progresivního rocku, až po folk a velký jazz.