Úleva pro Plzeň. Jsem v pořádku, dám si jen krátkou pauzu, vzkazuje z nemocnice zraněný gólman Staněk

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 9. říjen 2023 10:20
Úleva pro Plzeň. Jsem v pořádku, dám si jen krátkou pauzu, vzkazuje z nemocnice zraněný gólman Staněk Foto: FCVP

Ulevilo se jemu, vedení Viktorie Plzeň i fanouškům. Gólman Viktorky Jindřich Staněk, který byl po střetu s jabloneckým Václavem Drchalem krátce v bezvědomí a putoval rovnou do nemocnice, je v pořádku.

Běžela 73. minuta utkání Plzně s Jabloncem, když gólman Jindřich Staněk odehrával míč před dotírajícím Václavem Drchalem. Útočník Severočechů ale přes gólmana Viktorie přepadl tak nešťastně, že ho zasáhl kolenem do oblasti krku. Okamžitě bylo jasné, že je zle, stadion ztichl a kolem bezvládně ležícího Staňka se seběhli spoluhráči. Po zhruba pětiminutovém ošetření byl Staněk převezen do nemocnice. A odtamtud přišly v pondělí dopoledne dobře zprávy. Staněk je v pořádku a neutrpěl žádná vážnější zranění. "V první řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří mi drží palce a napsali mi stovky zpráv. Už ve chvíli, kdy mě odnášeli ze hřiště a byl jsem dost otřesený, tak jsem vnímal, jak vyvolávali moje jméno a podpořili mě. Stejně tak chci poděkovat klubovým lékařům, všem zdravotníkům i personálu Fakultní nemocnice v Plzni, kteří se o mě starají," vzkázal Staněk.

Plzeňský gólman je podle svých slov v pořádku, nezúčastní se ale nadcházejícího reprezentačního srazu. "Od tréninku si po domluvě s lékaři nechám krátkou pauzu, abych se dal stoprocentně do kupy a mohl do toho zase dávat maximum. Jak mě znáte, já to jinak ani neumím. Mrzí mě, že nebudu moci s nároďákem absolvovat nadcházející sraz, ale budu klukům držet palce a vy je určitě přijďte podpořit v neděli do Doosan Areny. Stejně tak určitě vyrazte za Viktorkou do Mariánských Lázní Pokud mi to zdravotní stav dovolí, určitě se taky přijedu podívat," dodala plzeňská gólmanská jednička.