Utkání v Třinci skončilo pro Západočechy debaklem

Od - neděle, 8. leden 2023 20:42
Utkání v Třinci skončilo pro Západočechy debaklem Foto: HC Oceláři Třinec

Hokejisté Plzně utrpěli porážku v rámci 36. kola hokejové extraligy na ledě mistrovského Třince 6:1. Premiéru v sestavě indiánů si odbyl 16letý obránce Adam Jiříček, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Již po necelých dvou minutách hry obdržel zpoza branky přihrávku Patrika Hrehorčáka, který zametl kotouč k pravé tyči - 1:0. Po chvilce našel Marcinko střílenou přihrávkou od modré čáry Vladimíra Rotha, kterému prakticky jen stačilo nastavit čepel 2:0. Třetí trefu přidal po ráně na kruh Andrej Nestrašil a vyhnal tím Pavláta z branky. První gól indiánů měl na hokejce Kodýtek, jenže zblízka na Kacetla nevyzrál. Ten se činil i po chvilce proti nařízeném nájezdu, když nenechal mezírku mezi betony, kam zakončoval Rekonen.

V úvodu prostřední části přidali domácí v přesilové hře čtvrtou trefu, když ránu od modré tečoval mezi kruhy Aron Chmielewski. Pátý gól mohl přidat v úniku Hrehorčák, svižnou střelou ale minul zařízení. Radoval se tak až Jan Zahradníček, když nejprve vypálil z mezikruží a následně svůj pokus dorazil. Šestou trefu Třince zaznamenal Marek Daňo, jenž v přesilové hře protečoval do sítě ránu Jeřábka od modré.

Poslední dějství načal Nestrašil, který vyslal na Svobodu Hudáčka, ten se střelou mezi betony neprosadil. A tak udeřilo na druhé straně. Plzeň se dočkala čestného úspěchu zásluhou Adriána Holešinského, který se z levé strany protáhl až k tyči a zavěsil k té vzdálenější. Tím také udělal tečku za dnešním střetnutím, ve kterém Škoda sice padla na ledě úřadujícího mistra, ale objevila další svůj klenot. V šestnácti letech, stejně jako starší bratr David, totiž debutoval Adam Jiříček a uvedl se ve velkém stylu. Odehrál neskutečných osmadvacet minut a byl vyhlášen hráčem utkání.