V Aši se jel AC Heating Cup

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 6. červen 2024 13:23

Média

V Aši se pod Vrchem Háj konal další díl seriálu horských kol AC Heating Cup. Tentokrát se do něj zapojily čtyři státy a například dorosteneckou a juniorskou kategorii zcela ovládli Australané. Všem přitom ztížil jízdu na trati silný déšť a bahno. Přitom Australané tvrdí, že doma tak rozbahněnou trať nikdy nezažili.

Vrch Háj v Aši. Do tohoto sportovního areálu zavítal další díl seriálu horských kol AC Heating Cup Velká cena Smrčin. „Máme tady letos přihlášeno 200 závodníků, přes 200. A závodníci jsou z Česka, z Německa, z Austrálie a z Ukrajiny. To znamená čtyři země nám sem přijely do Aše,“ pochlubil se mezinárodní účastí technický ředitel závodu Adam Marek.

Kategorie kadet a junior zcela ovládli Australané, kteří nejsou zvyklí na blátivou trasu. Během jejich jízdy totiž silně pršelo. „Dřív v týdnu to bylo super, krásné podmínky, jezdivá trať, hravá. No ale pak z ničeho nic přes noc se to všechno změnilo ve velkou řeku,“ řekl vítěz kategorie juniorů z Austrálie Harry Doye. Krajan Vinnie Manion, která skončil druhý, ho doplnil: „Celkově trať je dobrá, ale dnes byla bahnivá a ještě v Austrálii nemají takové zkušenosti s tak zabahněnými trasami, takže všechno je jednou poprvé.“

Třetí příčka už patřila českému jezdci Janu Lehkému ze Stupna. „Trať byla těžká, technicky náročná, ale zábavné, bavilo mě to. V technice mi to celkem šlo, takže dobré,“ řekl.

To, že nám dnes zapršelo, k těm horským kolům patří. To znamená, že prostě každý se s tím bude muset popasovat po svém a také popasoval. Takže, jak jsme viděli, Australanům to vůbec nedělalo problém, že doma nic takového nemají a ovládli to tady naprosto neskutečně,“ doplnil technický ředitel závodu Marek.

Já jsem úplně nadšen, že organizátoři dokázali ty účastníky závodu dostat sem do Aše. Není to úplně jednoduché a není to obvyklé. My jsme samozřejmě hrdí na to, že v Aši takoví závodníci z Austrálie startují a těším se na další ročník,“ řekl starosta Aše Vítězslav Kokoř. Dodal, že na tomto seriálu horských kol se finančně podílelo město Aš, „Město se zaručilo částkou, která byla potřebná k organizaci tohoto závodu, protože si to pod patronát organizaci vzal místní spolek a já bych strašně rád chtěl poděkovat Adamovi Staškovi, Adamovi Markovi, kteří tento závod organizovali. Nedokážu vyjmenovat všechny, ale ten tým, který vlastně na tom pracoval, nebylo to úplně jednoduché, ale oni to zvládli.“

Závody horských kol v Aši zkropil silný déšť. foto TV ZAK