Policisté upravili informaci. Napadená žena v centru Plzně ještě stále žije, v nemocnici bojuje o život

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 7. květen 2024 17:19
Policisté upravili informaci. Napadená žena v centru Plzně ještě stále žije, v nemocnici bojuje o život Foto: M. Osvaldová

Aktualizováno 18:52 V Křižíkovo sadech pobodali dnes odpoledne ženu středního věku. Policisté původně informovali o tom, že napadená zemřela po převozu do nemocnice, později ale potvrdili, že žena stále ještě bojuje o život. Kriminalisté měli zadržet osoby, které se v místě pohybovaly. Zároveň ale hledají svědky.

"Aktuálně se zabýváme úmrtím ženy v centru Plzně, kdy se s největší pravděpodobností jedná o násilný trestný čin, který si převzali krajští kriminalisté," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Kolem 18:30 pak policisté informaci upravili. "Z místa činu jsme disponovali informací, že žena zraněním na místě podlehla. Nyní však máme informaci, že zdravotníkům se podařilo ženu zachránit a nyní je v péči lékařů v nemocničním zařízení," podotkla.

K napadení došlo přímo u jedné z laviček na dobře viditelném místě. Na ní zůstala ležet kabelka a okolo ní pak rozházená igelitová taška. Podle Andrey Divišové ze Záchranné služby Plzeňského kraje na místo vyjely posádky záchranářů. "Ženu středního věku jsme za kontinuální resuscitace transportovali v kritickém stavu na Emergency FN Plzeň," uvedla. Podle našich informací byly na těle jasné známky pobodání.

Policisté zároveň hledají svědky, kteří se kolem 15. hodiny pobyhovali v okolí Křižíkových sadů, aby okamžitě volali linku 158.