Home Zpravodajství Hlavní zprávy V Zoo Plzeň s...

V Zoo Plzeň se chystá loučení s prázdninami

Tradiční sobotní program v Zoologické a botanické zahradě města Plzně AHOJ PRÁZDNINÁM, JE TU OPĚT ŠKOLA se koná 2. září od 10 do 17 hodin v centrální části zahrady v okolí Tropického pavilonu.

Pro děti zde bude připravena řada dovednostních a vědomostních soutěží. Od hlavní pokladny k nim povede naučná stezka o ceny, jejíž otázky budou mít zčásti ještě prázdninový charakter, ale některé už pomyslně vrátí děti do školních lavic. Hlavními cenami pro úspěšně budou u všech soutěží nanuky.

Uvítejte nový školní rok v plzeňské zoo

Nevšední zahájení letošního školního roku plné zážitků, soutěží a zajímavostí nabízí MŠ a ZŠ vítání nového školního roku s Regionálním operačním programem Jihozápad v úterý 5. září v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Program uvede slavnostní přivítání školáků a jejich učitelů náměstkyní primátora města Plzně Evou Herinkovou v lochotínském amfiteátru. Poté již začne velký environmentální program, jehož součástí bude i soutěžně poznávací trasa po zoo.

Děti budou plnit jednotlivé úkoly a zodpovídat otázky, nejúspěšnější třídní kolektiv bude mít možnost si za odměnu pokřtít lemuří mládě. Součástí nabídky bude i speciální sokolnická ukázka a soutěžní procházka po zemích Evropské unie. Vstupné na akci je 20 Kč/žák.