Ve všech městských bazénech, tedy na Slovanech i na Lochotíně, teplota vody zůstane stejná

Zveřejněno v Politika
Od - pátek, 16. září 2022 14:38
Ve všech městských bazénech, tedy na Slovanech i na Lochotíně, teplota vody zůstane stejná Foto: se souhlasem T. Kotory

Teploty vody se v blížící krizi rozhodně snižovat nebudou. Teplota vody zůstane i v době zdražování energií stejná. Nebude se v žádném případě snižovat, jak někdo šíří nesmyslnou fámu, což je stejný nesmysl, jako by se říkalo, že Vám v restauraci budou dávat syrová jídla. Nikdo by pak do restaurace, ani do studené vody v bazénu přeci nechodil.

Vzhledem k tomu, že město Plzeň nebude zdražovat cenu ani tepla ani vody, což je pro provoz bazénu klíčové, a že navíc provozovatel bazénů, Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň, si chytře hned jak vznikl problém s Bohemia energy, „zastropoval“ cenu elektrické energie do 31.12.2023, mohou zůstat a zůstanou teploty stejné.

Díky investicím města Plzně do vzduchotechniky a nových oken obou bazénů v posledních letech, bude dokonce vyšší teplota okolního vzduchu.

Teplotu vody na sportovišti ( oba dva bazény jsou sportoviště města Plzně, tedy bazény určené ke sportování ) a proto tuto teplotu určují hygienické předpisy a ta je a zůstane následující:

- velký bazén, divoká řeka a tobogán 27 C
- malý bazén 29 C (32 C při výuce batolat)
- relaxační bazén 34 C
- vířivky 35 C
- dětské brouzdaliště 32 C
- parní komory 55 C při aromaterapii 45 C
- sauna 100 C sauna muži, 95 C sauna ženy - teplota je na přání klientů

Se stejnou teplotou na obou bazénech zůstane stejná i cena vstupného, tedy se zatím ani nepočítá se zdražováním, což je pro všechny Plzeňáky jistě výborná zpráva.

Autor: Ing. Tomáš Kotora, ředitel bazénu Slovany a Lochotín, předseda plaveckého klubu VŠ Slavia