Velikonoce za rozumnou cenu aneb 5 tipů, jak si užít svátky jara bez zbytečných výdajů!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - čtvrtek, 6. duben 2023 17:00
Velikonoce za rozumnou cenu aneb 5 tipů, jak si užít svátky jara bez zbytečných výdajů! ilustrační. Foto: Shutterstock

Příroda kolem nás se začíná pomalu probouzet, a to znamená jediné – Velikonoce jsou za rohem! Pojí se s nimi jedinečné tradice a zvyky, ale především jsou neodmyslitelně spjaty s nekonečným hodováním. Jak si ale i letos, kdy nejen ceny potravin letí raketově vzhůru, dopřát oslavy se vší parádou? Vsaďte na naše tipy, díky kterým si i během ekonomicky náročnějšího období užijete svátky tak, jak se patří.

1. Připravte si rozpočet

Věřte, že nemáte-li jasně daný plán, sklouznutí k nerozvážnostem je mnohem jednodušší. Naplánujte si proto volné dny se vším všudy a na nic nezapomeňte. Ujasněte si, co všechno budete vařit, péct, kdo se u vás zastaví na návštěvu, co nakoupíte, čím pohostíte koledníky a v neposlední řadě, kam vyrazíte na výlet nebo jakou aktivitu podniknete. Důkladně si pak stanovte rozpočet a snažte se jej držet tak, jak jste si předsevzali.

2. Spokojte se i s málem

Byli jste v minulosti zvyklí neřešit útratu za potraviny nebo jste o Velikonocích nejraději nasedli do letadla a frnkli na pár dní pryč? To, že letos nechcete nebo nemůžete nakupovat hromady jídla a podniknout zahraniční výlet, není přeci žádná tragédie. Myslete pozitivně a buďte vděčni za příležitost, že můžete strávit svátky v kruhu svých nejbližších. Navíc dubnové dny umí být i v Česku kouzelné!

3. Vytvořte si velikonoční dekorace 

Chcete-li se vyhnout zbytečnému utrácení, zapomeňte na nákup jakékoli výzdoby. Vsaďte na své nápady i kreativitu. Inspiraci můžete hledat na Pinterestu, kde najdete vše od kraslic po pomlázky a velikonoční věnce. Vysejte semínka trávy do barevného květníku, vymalujte si vlastní vajíčka, natrhejte na zahradě rozkvetlé narcisy nebo se vypravte do lesa pro větvičky kočiček. Uvidíte, že vás tvoření jednoduchých dekorací příjemně pobaví i potěší. A že jste dosud i obyčejnou pomlázku kupovali v obchodě? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte ven na proutky. Naučit se plést může být velkou legrací pro celou rodinu a navíc vás to i více sblíží. Poslední radu na závěr se dočtete na webu zenysro. 

PR