Viktoria přestřílela Barcelonu, dva góly v síti Katalánců ale na body nestačily

Od - úterý, 1. listopad 2022 23:17
Viktoria přestřílela Barcelonu, dva góly v síti Katalánců ale na body nestačily foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň podlehla v závěrečném kole základní skupiny Ligy Mistrů na domácím hřišti Barceloně 2:4, oba góly Západočechů vstřelil Tomáš Chorý. Plzeňané se tak sice s letošním ročníkem milionářské soutěže loučí bez jediného bodu, stydět se ale rozhodně nemusí. Svého hvězdného soupeře dokázali herně přehrávat, během utkaní navíc dvakrát nastřelili brankovou konstrukci.

Viktoria vstoupila do utkání sympaticky. Na povedený centr z pravé strany hřiště si naskočil Václav Pilař. Jeho hlavičce ale scházela razance. První velká příležitost na druhé straně hřiště už brankou skončila. V 6. minutě se do bezprostřední blízkosti plzeňské branky dostal Marcos Alonso a z úhlu prostřelil brankáře Staňka – 0:1.

Po vstřelené brance polevila Barcelona na aktivitě a iniciativu zápasu převzala Plzeň. Ve 21. minutě mohlo být vyrovnáno, Tomáš Chorý si naskočil na přímý volný kop a orazítkoval brankovou konstrukci. Krátce na to se do stoprocentní gólové příležitosti dostal Lukáš Kalvach, který utíkal zcela sám vstříc brance soupeře. Inaki Pena však skvěle odhadl trajektorii střely a výborně zasáhl.

Španělský velkoklub se v první polovině utkání dostával do šancí pouze ojediněle. Ve všech případech z toho ale bylo přímé ohrožení branky Jindřicha Staňka. Světovou kvalitu v zakončení prokázali hráči Barcelony v poslední minutě prvního poločasu, když Ferran Torres zakončil perfektní souhru s Jordi Albou. Po pětačtyřiceti minutách tak odcházeli hráči do kabin za stavu 0:2 pro hosty.

V úvodu druhé půle pokračovali Plzeňané ve výborném pohybu ve středu pole. Jedna z kombinací dospěla až do velkého vápna, kde se hosté dopustili penaltového zákroku. Nabídnutou příležitost využil Tomáš Chorý, který přízemní střelou rozjásal vyprodanou Doosan Arénu – 1:2.

Hned o tři minuty později zchladil velkou euforii domácích svým druhým gólem večera Ferran Torres, který zužitkoval vynikající přihrávku Raphinha – 1:3.

Gólová přestřelka tím ale zdaleka neskončila, už v 63. minutě se skóre měnilo znovu. Nikým nebráněný Tomáš Chorý se zjevil sám před brankou Barcelony a uklidil balón do sítě. Snahu o vyrovnání Západočechů utnul Pablo Torre, který v 75. minutě vrátil Kataláncům dvoubrankový náskok.

Sedm minut před koncem překvapil celý stadion odvážný pokus Erika Jirky, který tvrdou ranou ze střední vzdálenosti nastřelil pravou tyč. Závěrečný nápor Západočechů už žádnou další branku nepřinesl. Viktoria tak ukončila své putování letošním ročníkem Ligy Mistrů dvěma góly do sítě slavné Barcelony! Plzeňskou aktivitu a odvážný výkon dokládá statistika střel. Zatímco Katalánci vyprodukovali pouze dvanáct pokusů, Viktoria prověřila gólmana hostů celkem čtyřiadvacetkrát.