Viktoria veze z Mladé Boleslavi výhru, na Slavii ztrácí před nadstavbou bod

Od - středa, 20. duben 2022 19:54
Viktoria veze z Mladé Boleslavi výhru, na Slavii ztrácí před nadstavbou bod Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté zvítězili v závěrečném kole základní části v Mladé Boleslavi 2:0. Západočechy poslal do vedení ve 3. minutě Milan Havel, pojistku pak přidal v závěru Jan Kopic. Viktoriáni tak do nadstavby půjdou z druhé pozice, na Slavii ztrácí jeden bod.

Viktoriáni vstoupili do zápasu na výbornou. Za vytrvalého deště hned z první vážnější akce dokázali otevřít skóre. Vyražený balon sebral před vápnem Kalvach, ihned jej poslal zpět před branku a Milan Havel hlavičkou překonal brankáře Šedu. Zhruba po dvaceti minutách se dostal ke střele zpoza šestnáctky Kopic, jeho dělovka ale zamířila jen do dobře postaveného Šedy. Neuspěli ani Mosquera a Kalvach.

Krátce po změně stran se dostal do hlavičky po Mosquerově centru kapitán Hejda, ale jeho Šeda také vychytal. Kopic pak po přiťuknutí Chorého těsně minul roh branky. Hosté se prosadili zhruba 10 minut před koncem, hlavní rozhodčí ale ještě před střelou odpískal faul na Staňka a hned po rozehrávce naopak skórovali viktoriáni. Jan Kopic zakončoval na malém vápně pěknou kombinaci a pojistil výsledek na konečných 2:0 pro Plzeň.