Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 9. prosinec 2022 21:26
Vítězná série hokejistů nekončí. Pour se uvedl gólem, Holešinský oslavil novou smlouvu Foto: HC Škoda Plzeň

Šestý zápas, šestá výhra za tři body. Hokejisté Škody Plzeň se aktuálně nachází v obrovské herní pohodě. Ve 27. kole formu indiánů pocítila i Olomouc, kterou svěřenci Petra Kořínka porazili 5:4. V duelu plném zvratů se prosadil ve svém prvním zápase po návratu ze zámoří Jakub Pour, tříbodový večer pak zažil Adrián Holešinský, který jen pár hodin před zápasem podepsal v Plzni novou smlouvu platnou do konce sezóny 2024/2025.

První šanci zápasu spálil plzeňský Lang, jehož střelu Konrád vyrazil betonem. Brankář Olomouce si následně poradil i s pokusem Budíka, který obdržel pas z levé strany na vrchol brankoviště. Vzápětí se k ráně z mezikruží dostal Schleiss. Zatímco indiáni šance nevyužili, na druhé straně se z první vážnější šance ihned urodilo. Navrátil napřáhl na modré a po valné hromadě na brankovišti zavěsil pod břevno Dalibor Řezníček. O rychlé vyrovnání se pokoušel Rekonen z první od modré, ale stejně jako vzápětí po zakončení z mezikruží zakročil Konrád. I on ale nakonec kapituloval, když v početní výhodě dostal nabito z kruhu na kruh navrátilec Jakub Pour a trefil krásně do levého horního růžku.

A jak indiáni zakončili první třetinu, tak druhou začali. Filip Suchý si našel u levé tyče odražený kotouč po ráně Holešinského z pravé strany a dokonal obrat. Třetí trefu měl vzápětí na holi z pravého kruhu po krásné dělovce z první Rekonen, Konrád bravurně vyrazil ramenem. Jenže poté domácí chybovali v rozehrávce, Olesz zůstal osamocený mezi kruhy, avšak minul. Varování Plzni nestačilo, na brankovišti si našel černý nesmysl Silvestr Kusko a přes obránce poslal kotouč k levé tyči. Po chvilce jedovatě přes obránce vypálil Bambula, Svoboda zakročil vyrážečkou. Nedosáhl ale na přesilovkovou dorážku, kterou po střele Nahodila z mezikruží trefil Jakub Orsava. Dvacetiminutovku bohatou na góly uzavřel Michal Houdek, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vedení Západočechů vydrželo do 49. minuty, kdy se po hezké akci Mory prosadil osamocený Knotek. Za další čtyři minuty ale bylo vyvorvnáno. Po krásné individuální akci se o to postaral Adrián Holešinský, který v pátek podepsal s vedením Škodovky novou smlouvu. Ještě ani nedozněly oslavné chorály domácích fanoušků a přišel další obrat. A tentokrát definitivní. O další výhře indiánů rozhodla úspěšná dorážka kapitána Jana Schleisse. V závěru utkání ještě hosté zkusili hru bez brankáře. Výsledek už se ale nezměnil.