Home Zpravodajství Hlavní zprávy Vrtulník nebo...

Vrtulník nebo Marylin Monroe. I taková plavidla sjela plzeňský jez U Mráčku

Plavba netradičních plavidel po řece Radbuze se splutím jezu u Mrakodrapu se pořádá od roku 2000 a dle ředitele plavby, hlavního organizátora a duše celého podniku, Zdeňka Zajíčka, se do akce zapojují i Plzeňané, i letos svou hojnou návštěvou vytvořili její tradiční ráz i atmosféru. Každý rok se na startu sjíždějí vodáci, recesisté, spolky a kluby z Plzně a širokého okolí. Na palubě jednotlivých plavidel vždy panuje výtečná nálada a řeku lemují stovky diváků. Zejména pak u zmíněného jezu.

Start už 17. ročníku Plavby netradičních plavidel proběhl po předchozí pečlivé registraci v 11 hodin v Doudlevcích pod Malostranským mostem. A opět řada účastníků přišla s novými nápady, a tak bylo možno vidět mezi 25 registrovanými plavidly například Čapí hnízdo bez dotací, na palubě mezi šesti čápy byli i starosta ÚMO Plzeň 3 Radislav Neubauer a náměstek primátora města Plzně Pavel Kotas. Po Radbůze se plavila Žlutá ponorka, koráb Černá perla, délky 6 m se stožárem vysokým 10 m, určitě velmi zajímavý byl i vrtulník nebo nákladní pivovarský vůz či plovoucí kolotoč nebo Marylin Monroe na Chodníku slávy.

Atraktivní sjíždění jezu po čtrnáctimetrové šupně u Plzeňských městských dopravních podniků začalo ve 13 hodin, kdy dorazila první plavidla. Převážná většina většina všech posádek projela bez problémů, někteří dokonce bravurně. Obdiv sklidili i mladí vodní záchranáři a záchranářky, nejen svou perfektní aasistencí po celou dobu sjíždění jezu, ale i společným skokem z 8 metrů vysokého jezu.

Více fotografií najdete zde.