Vstupenky na fotbal a dvě piva zdarma? Máte poslední šanci, přijďte darovat krev!

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - čtvrtek, 19. srpen 2021 08:28
Vstupenky na fotbal a dvě piva zdarma? Máte poslední šanci, přijďte darovat krev! ilustrační. Foto: pixabay

Transfúzní oddělení FN Plzeň vyhlásila 13. ročník akce Daruj krev, daruješ naději”. Cílem je zvýšit zásoby v krevních skladech, a tím udělat i dobrý skutek. Pomocnou ruku podal i pivovar Gambrinus a fotbalový klub Viktoria Plzeň.

kapka webV průběhu léta se Fakultní nemocnice Plzeň často potýká s nedostatkem krve. Transfuzní oddělení FN Plzeň a firma Panasonic AVC Networks Czech, s. r. o. proto vyhlásili už 13. ročník akce na podporu dárcovství krve “Daruj krev, daruješ naději”. Letos je situace kvůli pandemii covid-19 ještě horší.

Pravidelní dárci jsou na dovolených, a ti, kteří byli očkovaní proti covid-19, mohou darovat krev až s časovým odstupem. „Letní měsíce jsou vždy z hlediska krevních zásob komplikované. Běžně se spoléháme na pravidelné dárce, ale máme přísná kritéria. Nejčastějšími omezeními je pravidelné užívání některých léků či chronická onemocnění,” říká Václav Šimánek, ředitel Fakultní nemocnice Plzeň.

Jednou z motivací může být i soutěž o 4K LED televizor Panasonic. Bude do ní zařazen každý dobrovolný dárce, který přijde během srpna darovat krev. Pomocnou ruku podává i pivovar Gambrinus a fotbalový klub Viktoria Plzeň. “Hledáme nové dárce a jsme rádi, že jim můžeme díky Gambrinusu a Viktorii Plzeň poděkovat mimořádnou odměnou. Oceňujeme iniciativu našich partnerů a každému, kdo přijde darovat krev, jsme vděčni,” dodává Šimánek.

Viktoriánské srdce pomáhá, přidejte se i vy! Děkujeme za každou kapku!

Každý, kdo přijde do pátku 20. srpna včetně do FN Plzeň, dostane jako poděkování dvě vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň s Karvinou, který se hraje v neděli 22. srpna od 16 hodin v Plzni. Těšit se můžete na čepovaný Gambrinus. Voucher na dvě piva zdarma obdrží každý dárce při vstupu na stadion.

„S Fakultní nemocnicí v Plzni spolupracujeme na různých projektech dlouhodobě, proto jsme se rozhodli pomoci i v současné situaci. Každý dárce je potřeba a my jim chceme naší akcí poděkovat, že pomáhají zachraňovat životy,” říká Oliver Jáchymovský, manažer značky Gambrinus.

Viktoria Plzeň a Gambrinus společně pomáhají dlouhodobě. V minulosti uskutečnily například projekt Plzeňští Hrdinové nebo Gambrinus a Viktorka vrací pomoc Plzeňákům (zařízení návštěvní místnosti na Onkologické a radioterapeutické klinice FN Plzeň). Nedávno zase připravily pro fanoušky hlasování o největší momenty klubové historie, které budou vyvedeny na limitované edici plechovek. V plánu jsou do budoucna i další zajímavé a charitativní projekty.

„Snažíme se dlouhodobě pomáhat, i proto chceme nyní vyzvat všechny naše fanoušky, aby se k nám přidali a šli darovat krev, kterou ve Fakultní nemocnici nutně potřebují. Odměnou pro všechny určitě bude dobrý pocit, že můžeme pomoci někomu zachránit život, a navíc od nás obdrží dvě vstupenky na fotbal do Doosan Areny. Jsem velmi rád, že se nám ozvala i řada skalních fanoušků, kteří se hodlají k výzvě přidat. Cílem je, aby je následovali i další," uvádí za klub jeho mluvčí Václav Hanzlík.

Například obrovskou vlnu solidarity u lidí vyvolalo vlakové neštěstí u obce Milavče na Domažlicku. Po výzvě, aby přišli darovat krev, se okamžitě zaplnily čekárny a odběrová místa. V jediný den dorazilo 280 zájemců, z toho 44 prvodárců. Pro srovnání - v červenci přišlo na Transfúzní oddělení 129 prvodárců, a to je opravdu výrazný rozdíl. Velké díky všem, kteří změnili své plány a darovali krev.

Odběry probíhají každý všední den od 6.30 do 12 hodin, ve středu i od 13 do 17 hodin, na adrese 17. listopadu 12 v Plzni na Borech. Registrace předem není nutná.

 Autor: Markéta Hallová