Vydejme se první lednovou neděli společně na tradiční pouť k Ježíšku!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 6. leden 2024 15:57
Vydejme se první lednovou neděli společně na tradiční pouť k Ježíšku! Ilustrační foto: Nadace 700 let města Plzně

Kam jinam by se měli vydat tři králové než k Ježíšku? V roce 2013 vznikla dnes již tradiční akce, která je spojena se svátkem Nejsvětějšího jména Ježíš, jemuž je kostel U Ježíška zasvěcen, a se svátkem Tří králů. Konat se bude i letos v neděli 7. ledna.

Sraz je ve 14:00 na náměstí Republiky u vánočního stromu, kde účastníkům na cestu zazpívají Bendíci z MŠ Zelenohorská za doprovodu BANDu Fr. Kubaně ml. a pod vedením Dany Kubaňové. Se třemi králi se pak všichni vydají na cestu městem, bude se koledovat, zpívat a hrát.

Po příchodu k Ježíšku přibližně v 15:00 se všichni mohou těšit před kostelem na Staroplzenecký Živý betlém. K dispozici budou zdarma teplé nápoje a drobné občerstvení. V 16:00 bude sloužena v kostele poutní mše k Nejsvětějšímu jménu Ježíš s hudebním doprovodem sboru Vox imperfecta pod vedením Pavla Dolanského. Po celou dobu bude k dispozici oficiální kasička Tříkrálové sbírky, které bude celé odpoledne věnováno.

V kostele U Ježíška bude také možné zakoupit jedinečnou ručně vyrobenou brož – velblouda Bohouše. „Je to symbolický dárek na památku toho, že od 24. prosince 2023 máme v betlému novou figurku – velblouda Safíra a zakoupením této brože kupující podpoří spolek ProCit, který se věnuje práci s dětmi s poruchou autistického spektra,“ říká Alena Kozáková. Cena Bohouše je 399,- Kč a bude možné zaplatit hotově nebo pomocí QR kódu.