Vyhrožoval s nožem v ruce. Teď mu hrozí vězení!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 17. leden 2024 10:00
Vyhrožoval s nožem v ruce. Teď mu hrozí vězení! Photo: Marie Osvaldová

 

Policisté na Sokolovsku řeší případ čtyřiatřicetiletého muže, který měl v listopadu loňského roku několikrát bezdůvodně lidem s nožem v ruce vyhrožovat smrtí. Agresor skončil ve vazbě a hrozí mu až tři roky za mřížemi. 

Obviněný muž měl ve druhé polovině listopadu loňského roku krátce před třináctou hodinou v jedné z prodejen bez důvodu vulgárně urážet jednačtyřicetiletou ženu. Ta na jeho výhružky a slovní napadání nereagovala a z prodejny odešla. ,,Muž měl za ženou jít až do místa jejího zaměstnání, kde jí opět vulgárně urážel. Poté si měl na ženu ztěžovat, přičemž sdělil, že u sebe má mít dva nože," komentuje případ policejní mluvčí Jan Bílek.  

Muž se ale do prodejny vrátil a následoval podobný scénář. ,,V úterý 9. ledna letošního roku kolem devatenácté hodiny měl vstoupit v Sokolově do jedné z prodejen, kde si nakoupil. Poté měl bez důvodu vytáhnout z batohu kuchyňský nůž, se kterým se měl po prodejně i v prostoru pokladen pohybovat. Poté měl nůž schovat, znovu nakoupit a zboží u pokladny uhradit, k případu dodává Jan Bílek.

Situaci se rozhodl řešit muž z ostrahy prodejny, který agresora požádal, aby místo opustil. Na to muž ale nereagoval a zaútočil nožem i na něj. ,, Po chvíli toho měl zanechat a z prodejny odejít. O tom, zda prodejnu obviněný muž opustil, se šel pracovník ostrahy přesvědčit. Když si toho obviněný muž všiml, měl opět vytáhnout nůž, se kterým přistupoval k pracovníkovi ostrahy a dalšímu muži, přičemž měl vyhrožovat, že to konečně skoncuje a s nožem pohyboval proti mužům. Když se pracovník ostrahy postavil do obranného postavení, tak se obviněný muž zalekl a z místa utekl,"  popisuje situaci Jan Bílek. 

Policisté se začali případem okamžitě zabývat a obviněného muže zadrželi jen několik málo minut po útěku nedaleko prodejny. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. A tak muž skončil ve vazební cele. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.