Home Zpravodajství Hlavní zprávy Výstava grafi...

Výstava grafik Boba Dylana: On the Road začala v Západočeském muzeu

Možnost přesvědčit se o tom, že proslulý americký písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan je také talentovaný malíř, jehož díla jsou k vidění v prestižních galeriích po celém světě, mají až do 12. listopadu 2017 také jeho příznivci v Plzni díky výstavě Bob Dylan: On the Road – Neznámá tvář známého umělce, která je instalována v prostorách Západočeského muzea v Plzni.

Součástí expozice je téměř padesát Dylanových grafických listů z let 2008 – 2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.

Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Výstava Bob Dylan: On the Road – Neznámá tvář známého umělce v Západočeském muzeu v Plzni představí téměř 50 číslovaných a signovaných grafických listů ze striktně limitované kolekce sestavené londýnskou Halcyon Gallery a také soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrne také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005.

DALŠÍ ČLÁNKY