Začala oprava Klatovské třídy v Plzni

Zveřejněno v Doprava
Od - úterý, 9. červenec 2024 08:47

Média

V pátek začala avizovaná oprava Klatovské třídy v Plzni. V Části od synagogy po křižovatku s Tylovou ulicí už auta ve směru z centra na Klatovy neprojedou a musí to složitě objíždět. Na souběžných komunikacích se tvoří kolony a některým řidičů ve špičce doslova tečou nervy. Tato situace potrvá až do konce letních prázdnin. Tedy, pokud půjde vše podle plánu.

 

Klatovská třída, Plzeň. V úseku od synagogy ve směru na Klatovy začala avizovaná oprava silnice I/27. Tvoří se kolony, řidiči hledají cesty, kudy to objedou. A je to složité. „V současné chvíli realizujeme první etapu. Ta první etapa započala 5. července, skončí 19. července a je to etapa od synagogy po ulici Tylova,“ zdůvodnil ředitel ŘSD Plzeňského kraje Miroslav Blabol a pokračoval: „Druhá etapa půjde od Tylovy ulice do Borské ulice. Tato etapa by měla skončit 2.8. letošního roku. 3. 4.8. letošního roku budeme potom realizovat vlastní úpravu křižovatky Borská. Následně bude úsek mezi Borskou ulicí a ulicí Zikmunda Wintera. Ten by měl skončit 16.8. A ve dnech 17. a 18.8. bychom potom měli opravovali křižovatku se Sukovo ulicí.“

Celkem se jedná o čtyři etapy v úseku dlouhém necelé dva kilometry. Náklady na opravu převyšují 17 milionů korun bez DPH. „Musí se to udělat, no,“ připustil muž na ulici a další ho doplnil: „Musí se to tady opravit, aby to tady potom fungovalo dobře zase další léta. Je to nutné, tak to tak je no,“ souhlasil další, kterému přitakal další oslovený muž: „Já si myslím, že určitě.“

Od 19.8. do 31.8. budeme realizovat opravu průtahu nebo té části té komunikace od Zikmunda Wintera do ulice Sukova. Po celou dobu se může používat objízdná trasa, která vede přes ulici Přemyslova, Domažlická a Folmavská do ulice Sukova,“ popsal další etapu ředitel ŘSD.

Pro řidiče je to velká komplikace. Už z toho důvodu, že Plzeň je rozkopaná na více místech. Například v Lidické ulici a na Koterovské třídě. „No tak je to podle mě blbě naplánované. Mělo by se to dělat postupně průběžně během roku a ne takhle o prázdninách, že jo,“ reagoval na situaci v Plzni další muž na ulici.

Je to veliká komplikace. Bohužel ta komunikace už je dnes ve stavu, kdy je třeba ji opravit, aby ta následná oprava nebyla nějak moc drahá. Opravujeme dvě vrstvy, ložnou a obrusnou vrstvu v hloubce 12 centimetrů a obnovujeme vodorovné dopravní značení,“ uzavřel Miroslav Blabol s tím, že objízdná trasa z Lochotína na Borská pole je přitom dlouhá osm kilometrů.

V Plzni běží naplno oprava Klatovské třídy, která komplikuje dopravu. foto TV ZAK