Zbavte se bolesti - naučte se “tejpovat”!

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - pátek, 28. květen 2021 10:07

Fakulta zdravotnických studií v Plzni pořádá dlouho očekávaný kurz Tapingu. Pro milovníky sportu je tato japonská metoda převratná. Pomáhá odstranit chronickou bolest a po zranění se vrátit do původní kondice.

TapingZnáte tu bezmoc, když vás paralyzuje bolest z chronických zranění? Milujete sport, a pro ten skvělý pocit z odvedeného výkonu byste udělali cokoliv? Stačí k tomu málo. Terapeutická metoda z Japonska kinezio-taping vám pomůže.

Taping je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci a rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy pooperačních a poúrazových stavů. Taping také prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie, jako jsou svaly, klouby, vazy a šlachy. Dnešní sportovní svět by se bez tapingu už neobešel.

Technika spočívá v oblepování a zpevňování kloubů a svalů speciálními pevnými páskami. Pásky na taping se vyrábí z materiálu na bázi pružné bavlny. Ten co nejvěrněji kopíruje vlastnosti lidské pokožky.

“Základní pravidlo, které při použití kineziotapu spatřujeme jako zásadní, je nastavení napětí pásky, které způsobí odpovídající úroveň tahu na pokožku. Jako pozitivní účinky působení kineziotapu spatřujeme především v ovlivnění krevního a lymfatického oběhu, korekce nastavení či podpora stabilizace pohybových segmentů těla a změna ve vzorcích náborové aktivity svalů,“ říká magistra Iva Hereitová fyzioterapeutka, odborná asistentka Katedry rehabilitačních oborů Fakulty zdravotnických studií.

Hlavní výhoda tapingu je jednoduchost a okamžitá účinnost. Aplikaci tedy zvládne každý sám. Ale ještě předtím malá rada: "Doporučujeme prvně navštívit kurz pro získání pevných a správných návyků a až po získání dostatečného množství kvalitních informací si techniku prohlubovat samostudiem," říká koordinátorka oddělení celoživotního vzdělávání FZS Barbora Koreisová.

Fakulta zdravotnických studií v Plzni se dlouhodobě pyšní širokou nabídkou kurzů jak pro studenty, tak veřejnost. Velice očekávaný kurz Tapingu proběhne ve dnech 29. - 30. května a 12. - 13. června. Zájem o něj je veliký.

Účastníci kurzu se pod vedením renomovaného specialisty Stanislava Flandery naučí “tejpovat” všechny malé i velké klouby těla a hlavní svalové skupiny, včetně achillovky.

Stanislav Flandera se celoživotně podílí na rozšíření této techniky v Čechách i na Slovensku. Publikoval na toto téma mnoho knih. Kniha Tejpování pevnými a pružnými páskami byla vydána jako jedna z prvních pro širokou veřejnost, a Klasická masáž je uznána jako učebnice pro masérské obory. Další publikací je například Kineziotapig.

Kurz je jedinečnou příležitostí setkat se přímo s autorem a ptát se ho na otázky s tématem spojené.

Autor: Markéta Hallová