Prioritou je zdravotnictví, kraj má skvělé nápady, řekl premiér Babiš po jednání s hejtmankou

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 6. září 2021 14:22
Andrej Babiš se nejprve setkal s hejtmankou Ilonou Mauritzovou. foto: Plzeňský kraj

Poprvé od svého zvolení přijala hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová na krajském úřadě premiéra Andreje Babiše. Tématem společného setkání byly především investice Plzeňského kraje do zdravotnictví a dopravy. Kromě toho premiér zavítal i do Fakultní nemocnice v Plzni, do centra Dronet a následně do Stříbra.

Návštěva premiéra  v PK 1První kroky Babiše vedly na Krajský úřad Plzeňského kraje, kde se s ním setkala hejtmanka Ilona Mauritzová. V průběhu více než hodinového jednání s Babišem hovořila o plánech ve zdravotnictví, ale také o modernizaci tratě Praha - Plzeň - Mnichov. "Shodujeme se v tom, že zdravotnictví je velká priorita. Paní hejtmanka má velice dobrý projekt rozšíření nemocnice v Klatovech, kde má být centrální urgentní příjem, jednotka intenzivní péče a další. Ukázala mi také projekt na novou nemocnici v Plané u Mariánských lázní, kde má být ambulantní specializovaná klinika. Je to zcela nová věc a já s tím souhlasím," uvedl Babiš. Podle hejtmanky Mauritzové je totiž dostupná péče pro obyvatele jasnou prioritou. "Můj cíl je, aby lidé, zejména z Tachovska, už brzy nemuseli za kvalitní zdravotní péčí nikam dojíždět. Zdravotní péče v okresních nemocnicích zajistí menší zatížení Fakultní nemocnici v Plzni a to je další přidaná hodnota nemocnice v Plané," podotkla. A  s tím souhlasil i premiér. "Chceme poskytnout občanům dostupnou lékařskou péči, aby nemuseli jezdit daleko za lékařem. Jsou to projekty, které si vyžadují podporu státu," prohlásil Babiš.

Následně Babiš spolu s ministrem zdravotnictvím Adamem Vojtěchem zamířil na prohlídku nového Psychiatrického pavilonu Fakultní nemocnice v Plzni. "Spolupráce s Fakultní nemocnicí je velice dobrá. Byl jsem tu v roce 2019 a teď vidím konkrétní výsledky jejich strategie. Když dokončí všechny projekty, pavilon chirurgických oborů, staví se tu kampus Lékařské fakulty, tak bude plzeňská nemocnice patřit mezi nejlepší v republice. Máme radost, že nemocnice funguje, má jasnou strategii a je jedním z nejlepších míst pro lékařskou péči," podotkl premiér.

"Fakultní nemocnice v Plzni nám dělá radost, funguje dobře, nemá žádné zásadní problémy. V posledních letech tu investovali asi 4 miliardy korun. Udělala mi také radost nové Psychiatrické kliniky, která vypadá skvěle. Je to zázemí 21. století," doplnil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Další kroky Babiše vedly do centra Dronet a následně už zamířil do Stříbra na setkání s vedením města a návštěvu místní mateřské školy. Odpoledne ho ještě čekají i autogramiády ve Stříbře, Nýřanech a od 18 hodin večer na Habrmannovo náměstí v Plzni.