Že budeme tak vysoko? Nečekali jsme to, přiznává plzeňský kapitán

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 5. leden 2022 14:06
Že budeme tak vysoko? Nečekali jsme to, přiznává plzeňský kapitán Foto: FCVP

Po krátkém odpočinku už fotbalisté Plzně znovu ladí formu na jarní část sezóny. Po podzimu vládne na západě Čech spokojenost. Svěřenci trenéra Michala Bílka v 19 ligových kolech získali 47 bodů a jsou bod za Slavií a dva body před Spartou. "Pro všechny to bylo až překvapivé. Sami jsme asi nečekali takový bodový zisk a jsme za to rádi. Chceme zůstat co nejvýš a uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil kapitán týmu Lukáš Hejda.

Zatímco do samotné sezóny jste jako favorit nevstupovali, leckoho jste asi překvapili. Bavili jste se třeba i o možnosti získat titul?
O titulu jsme se úplně nebavili. Chceme skončit mezi první trojkou a uděláme pro to maximum. Máme to výborně rozehrané, takže by byla škoda to ztratit. Tlak na nás je. Jestli se mluví o Slavii a Spartě jako o největších kandidátech na titul, tak my to opravdu neřešíme. Chceme jít zápas od zápasu a posbírat maximum bodů.

Je podle vás výhoda, že v týmu nedošlo zatím k žádným velkým změnám?
Nechci říct, že jsme nějak dlouho spolu, ale určitě to výhoda být může. Máme spolu něco odehráno, takže to vidím jako výhodu.

Pro vás osobně bývaly zimní přípravy zakleté. Častokrát jste se zranil..
Doufám, že už to je za mnou a budu držet. Nemusím chodit na kondiční pás, což je bezva. (směje se)

Věnujete se třeba i víc regeneraci?
Ano, snažím se po tréninku dobře regenerovat, protahovat se. Cítím, že příprava bolí víc a víc, takže se o sebe starám také víc než dřív.