Že nemáme v lize motivaci? Výkonnost musíme držet dál, má jasno trenér Koubek

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 28. duben 2024 17:37
Že nemáme v lize motivaci? Výkonnost musíme držet dál, má jasno trenér Koubek ilustrační. Foto: FCVP

První půli sice měli velkou převahu, jenže žádná větší šance nepřicházela. Fotbalisté Plzně ale nakonec po půli Teplice zlomili, dali tři góly a v poklidu dokráčeli k vítězství. "Upozorňovali jsme na to, abychom se v hlavách neupnuli jen k poháru a liga se nestala vedlejší kolejí," prozradil kouč Miroslav Koubek.

Musel jste týmu o přestávce hodně domlouvat?
Ne, nebylo potřeba. Až po vápno jsme hráli celkem solidně. Volili jsme kombinační způsob, finální věci jsme ale mohli řešit lépe. Tomáš Chorý byl například příliš u lajny, nechodily nám centry. Řekli jsme si postřehy, jak to vylepšit. Když jsme dali branku, tak se nám prostory uvolnily. Pak se nám hrálo lépe.

Těší vás výhra, která přišla v čase hned po pro vás důležitém semifinále poháru?
Upozorňovali jsme na to, abychom se v hlavách neupnuli jen k poháru a liga se nestala vedlejší kolejí. Jde o to, abychom měli dobrou výkonnost pořád. Nejde jedno od druhého oddělit. Snažili jsme se, aby motivace nebyla nijak výrazně nižší.

Trefil se Matěj Vydra. Jak to jemu pomůže?
Věřme tomu, že to odšpuntoval. Střelec to je, na tréninku to vidíme. Měl jsem ale radost, jakou z toho měli kluci radost. To byl ukazatel dobré party a přejícnosti.

Co pro vás znamená definitivní jistota třetího místa. Jak namotivovat tým k nadstavbě?
Vrchol sezóny bude finále poháru, ale musíme k němu dokráčet dobrými výkony v lize. Musíme hrát stále stoprocentně. Musíme vyvážit, jak dát někomu šanci, ale aby zase neměli někteří hráči výpadek. Aby třeba hráč, který nebude hrát 14 dnů, z toho pak nevypadl.

Jak je na tom Jan Kopic, který střídal kvůli zranění, a Viktor Baier, který už chyběl na soupisce i v MOL Cupu?
Honza Kopic má problém se svalem, uvidíme, v jakém rozsahu. Pokud jde o Viktora Baiera, tak ten absolvoval operaci menisku. Bohužel. Měl dvě infekční nemoci, teď mu při banální situaci praskl meniskus.