Že Sparta prohrála? Radost mám, přiznával plzeňský trenér Bílek

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 21. duben 2022 08:35
Že Sparta prohrála? Radost mám, přiznával plzeňský trenér Bílek foto: FCVP

Zatímco první Slavia nezaváhala, odstup na třetí Spartu se zvětšil před nadstavbou už na šest bodů. Plzeňský kouč Michal Bílek neskrýval radost nejen nad výhrou v Mladé Boleslavi, ale právě také nad ztrátou Sparty, která padla v Olomouci. "Sehráli jsme jeden z nejlepších zápasů venku," kvitoval.

Na podzim jste v Mladé Boleslavi prohráli v lize s Hradcem Králové a pak i s domácími v MOL Cupu. Těší vás výhra o to víc?
Osobně jsem ty dvě prohry trošku v hlavě měl, ale tentokrát jsme sehráli jeden nejlepších zápasů venku, ne-li nejlepší. Utkání jsme měli pod kontrolou, dobře jsme kombinovali a drželi míč. Můžeme být jen spokojení, odvedli jsme stoprocentní práci.

V zápase jste měli jediný kritický moment. A to vyrovnávací gól domácích, který neplatil pro faul. Byl jste v tu chvíli klidný?
V klidu jsem určitě nebyl, hrklo ve mně. Byl to jediný moment, kdy jsme soupeři něco nabídli, ale rozhodčí hned písknul faul.

Na vedoucí Slavii ztrácíte jediný bod. S čím jdete do nadstavby?
Držím se toho, že koukám jen na nejbližšího soupeře, nadcházející zápas pro nás bude nesmírně důležitý. Teď si výhru nad Boleslaví trošku užijeme a začneme se poctivě připravovat na Slovácko.

Těší vás, že Sparta zaváhala? Odepisuje jí to ze hry o titul?
Nevím, jestli ji to odepisuje, ale samozřejmě nám udělalo radost, že Sparta prohrála. Máme teď na ni náskok šest bodů.