Zelenskyj pronajímá Rusům svou vilu v Toskánsku, píše italský tisk

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - pátek, 2. září 2022 09:47
Zelenskyj pronajímá Rusům svou vilu v Toskánsku, píše italský tisk Zdroj: Keystone Press Agency

Zatímco v Česku se na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského pěje především chvála, italský deník Il Tirreno přišel se šokující informací, že Zelenskyj pronajímá svou vilu v Toskánsku Rusům. S ohledem na to, že v českých médiích tato informace vůbec nezazněla, server Plzeň.cz se rozhodl celou kauzu českým čtenářům exkluzivně zprostředkovat.

„Zelenskyj pronájímá Rusům“, zní jasně titulek na titulní stránce středečního vydání deníku Il Tirreno, který patří mezi největší deníky v zemi. U článku nechybí ani fotka luxusní vily v přímořském letovisku Forte dei Marmi, jedné z vyhlášených oblastí Tyrhénského moře.

Informaci okamžitě převzaly další italské deníky. Podle zjištění redaktorů byla luxusní vila v srpnu pronajata rusky hovořícímu páru za 50 tisíc euro – tedy za více než 1,2 milionu korun. Italové zmiňují, že sám Zelenskyj přitom požaduje, aby Italové do země nepouštěli ruské turisty.

„Letos jsme v té vile viděli daleko méně lidí, jednu chvíli byla prázdná. Dva páry se tu objevily začátkem srpna, byla tu malá oslava dětských narozenin. Slyšeli jsme tam ruštinu,“ cituje Il Tirreno jednoho ze sousedů, který si z obav o bezpečnost nepřál uvést své jméno.

Realitní kancelář Villas Real Estate, která se stará o dům ukrajinského prezidenta, respektive jeho manželky, popírá, že by k něčemu takovému došlo, protože pronájem Rusům má společnost zakázaný. Realitní makléř ale zároveň nevyloučil, že se z vily mohla ozývat ruština.

Jak se zdá, ďábel je opět skryt v detailu. Daný pár totiž měli podle některých italských médií tvořit estonský obchodník a jeho žena ruské národnosti, kteří společně žijí v Londýně.

Není tak divu, že i další italské deníky naráží na to, že zatímco mezi Ruskem a Ukrajinou zuří nelítostná válka, ve vile ukrajinského prezidenta rozkvetl kýžený mír mezi znepřátelenými národy.