Železná Ruda je opět rozkopaná

Zveřejněno v Doprava
Od - úterý, 9. duben 2024 12:14

Média

V Železné Rudě začaly práce na druhé etapě opravy průtahu městem. Pro obyvatele a návštěvníky to znamená, že musí stavbu objíždět až do 10. května. Pak začne třetí etapa, které úplně uzavře příjezd do města ve směru od Klatov. Kdo chce do Železné Rudy v tomto směru, musí volit dlouhou objížďku přes Nýrsko a Špičák.

 

Železná Ruda, silnice I/27 v centru města. Tady začala další etapa opravy silničního průtahu s tím, že kolem městského úřadu neprojedete. Musíte to objet. „Na silnici 27 průtahu obcí Železná Ruda jsme započali třetí etapu této stavby, která by měla být dokončena v letošním roce, v druhé polovině letošního roku, zhruba v září, pokud vše půjde hladce. Stavba probíhá za částečné uzavírky provozu na silnici 27, jsou tam realizované objízdné trasy,“ řekl ředitel ŘSD Plzeňského kraje Miroslav Blabol.

Termín třetí etapa ale není přesný, jedná se o dvě etapy, které na sebe přímo navazují. Ta poslední bude pro řidiče nejhorší. Město bude ve směru od Klatov zcela uzavřené. „Právě probíhá výstavba průtahu městem Železná Ruda. Nyní probíhá druhá etapa, která bude hotová předběžně 10. května a ihned potom bude navazovat třetí etapa, která bude od městského úřadu až ke kolejím a vyžádá si tady celkovou uzavírku dopravy na příjezdu do Železné Rudy,“ vysvětlil místostarosta Železné Rudy Filip Brož.

Kdo bude chtít do Železné Rudy, musí od 10. května zvolit jinou trasu. A to z Klatov přes Nýřany a Špičák, jak vysvětlil místostarosta: „V současné době to znamená menší omezení tady přímo v centru, kde jsou objízdné trasy a je to tady ulicemi zjednosměrněné, takže si lidé trochu zajedou. V té třetí etapě to bude horší, protože bude celý příjezd do Železné Rudy po hlavní silnici 27 uzavřen.“

Opravu průtahu investuje Ředitelství silnic a dálnic společně s městem. Celková výše je necelých 50 milionů korun bez DPH s tím, že město se podílí částkou zhruba 9 milionů korun. „Město tady buduje nové chodníky, nové veřejné osvětlení, provádí se výměna a rekonstrukce vodovodních přípojek a kanalizace,“ uzavřel Filip Brož.

Železná Ruda je opět rozkopaná. foto TV ZAK