Home Zpravodajství Politika Zeman ví, co ...

Zeman ví, co je správné, odmítá kritiku prezidenta regionální šéf komunistů

Miloši Zemanovi začíná mediální “sláva” mainstreamových médií při uskutečňování zahraniční politiky. Píše to v souvislosti se současnou  prezidentovou návštěvou Ruska předseda Plzeňské krajské organizace KSČM Miroslav Kavij. Na regionálním stranickém webu připomíná, že na cestě Zemana doprovází zástupci více než 120 českých firem, což  znamená největší misi podnikatelů za 25 let v této zemi.

“Zeman na rozdíl od “válečných jestřábů” moc dobře ví, že nejlepším prostředkem ke zmírnění mezinárodního napětí a konfrontace jsou rozšiřující se vzájemné obchodní vztahy, nikoliv řinčení zbraní. Znovu dokazuje, že je prezidentem hájící zájmy České republiky nejen prozápadním směrem, ale i k Rusku a Číně,” konstatuje Kavij.

V boji o Hrad a dosazení správného prezidenta nás podle něho čeká ve zbývajícím období volební kampaně zvyšující se agresivní aktivita odpůrců Kremlu a Putina prosazující budoucí jednoznačné směřování České republiky na Západ. “Pohádka o chatrném zdraví prezidenta veřejnost moc nezaujala, a tak dochází k opětovné aktivní činnosti fanklubu červených karet. Podobně vyznívá započatá hladovka chartisty a disidenta Tomáše Hradílka na protest proti prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Z čistého nebe nepřišla ani výzva romských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzývající veřejnost, aby Zemana nepodpořila v nadcházejících prezidentských volbách,” odmítá kritiku současné hlavy státu regionální šéf komunistů.

“Na rozdíl od jiných (v některých případech) nastrčených prezidentských kandidátů s nečitelnou a problematickou minulostí, názory a postoje současné hlavy státu známe. Proto ani většině jeho příznivců nevadí prezidentovo porušování tzv. ústavních zvyklostí. A poukazovat na občasná peprná vyjádření a skutečné, bez servítek pojmenování věcí pravými jmény jako v případě ruské feministické punk rockové protestní skupiny Pussy Riot? Každý ať si odpoví sám!” – píše Miroslav Kavij.