Home Zpravodajství Aktuálně Zeman s Draho...

Zeman s Drahošem jsou dvojicí pro druhé kolo

Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Jasno bude za dva týdny. Vítězem prvního kola prezidentské volby je Miloš Zeman, v druhém kole ho čeká duel s bývalým předsedou Akademie věd ČR Jiřím Drahošem. K volbám přišlo 61,5 procenta voličů, takřka stejně jako při první prezidentské volbě v roce 2013. Zemana podpořilo necelých 39 procent voličů, Drahoše přes 26 procent.

V Plzeňském kraji přišlo k volbám 61,45 procenta zapsaných voličů. Miloš Zeman dostal 41,50 procenta, Jiří Drahoš 25,05 procenta. Na dalších místech skončili Michal Horáček, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Všichni tři získali necelých deset procent hlasů. Daleko za nimi zůstali Mirek Topolánek, Jiří Hynek a Petr Hannig. Plzeňský rodák Vratislav Kulhánek skončil se ziskem 0,46 procenta hlasů na posledním místě.

Oběma postupujícím popřál úřadující celostátní i krajský šéf ČSSD v Plzeňském kraji Milan Chovanec: “Gratuluji M. Zemanovi k vítězství v 1. kole a J. Drahošovi k postupu do kola druhého! Pevně doufám, že mobilizace pro druhé kolo proběhne v duchu fair play tak, jako doposud!” – napsal na Twitteru.

Druhé kolo prezidentských voleb nás čeká za dva týdny, v pátek a v sobotu 26. – 27. ledna.

Volební místnost v Plzni na Borech. Foto: V.Čermák

DALŠÍ ČLÁNKY