Home Zpravodajství Sport Zlepšený výko...

Zlepšený výkon mě těší, hodnotil zápas se Sokolovem plzeňský trenér Vrba

Viktoria Plzeň přejela v závěrečném domácím přípravném utkání v tréninkovém areálu v Luční ulici Baník Sokolov vysoko 6:0. S domácí půdou se viktoriáni rozloučili nejlepším možným způsobem, v pondělí je čeká odlet na první zimní soustředění ve Španělsku.

foto: FCVP

„Byli jsme disciplinovanější a směrem dozadu pracovali lépe. Tomu odpovídá i výsledek zápasu. Dnes jsem výrazně spokojenější než ve středu,“ těší po zápase trenéra Pavla Vrbu. Gólově se znovu prosadil útočník Tomáš Chorý. „Kvůli tomu jsme ho sem brali. Věřím, že v tom bude pokračovat dál. Je vidět, že v soubojích ve velkém vápně je obrovsky silný a i kvůli tomu jsme si ho do Plzně vybrali,“ komentuje výkon svého svěřence plzeňský kouč, jenž je s dosavadním průběhem přípravy spokojený. „Těch prvních čtrnáct dnů se vždy v přípravě věnuje nabírání objemu co do silových nebo běžeckých věcí. To už máme za sebou. Ve Španělsku se budeme věnovat víc taktickým věcem,“ popisuje Vrba.

V Luční ulici při zápase panovalo studené a větrné počasí. „Tak jasně, lepší by bylo, kdybychom tu měli plus deset, ale na druhou stranu musím říct, že je příjemné takhle třináctého ledna trénovat na přírodní trávě,“ kvituje Jan Kopic. „Soupeř byl asi nejkvalitnější, kterého jsme dosud potkali. Ale i my jsme hráli dobře a po pěkných akcích vstřelili branky. Za mě spokojenost,“ přidává plzeňský záložník. „Všichni se už těšíme do Španělska, kde sice budeme pořád trénovat hodně, ale už to bude v teple na trávě a více s míčem,“ uzavírá Jan Kopic.