Znovu společně. Házenkáři Plzně zahájili suchou přípravu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 6. květen 2020 16:49
230316-637243507381573091-970x545-vcenterhcenter Foto: Talent M. A. T. Plzeň

Podobně jako hokejisté, jsou také házenkáři Talentu M. A. T. Plzeň od pondělí v plném zápřahu. Na úvod trenéři přichystali pro své svěřence tradiční výběh kolem Kamenného rybníka na okraji Plzně.

"První dva týdny budeme trénovat venku. Potom se přesuneme i do posilovny, abychom oživili sílu," uvedl na restartu tréninkového bloku kouč Michal Tonar starší, který už sice delší dobu ví, že u týmu končí, ale až do 30. června má platnou smlouvu. Proto se dál podílí na přípravě i se svým nástupcem Petrem Štochlem, který se pak ujme trenérského žezla společně s Jiřím Hynkem.

"Miky je do konce června hlavním koučem, na tom se vůbec nic nemění. Já u týmu budu také a počítáme s tím, že se do toho víc zapojí atletický trenér Áda Blecha, teď je prostor dohánět fyzické resty. Pro nás s Jirkou (Hynkem) bude zásadní klasická příprava. Ta, všichni doufáme, začne okolo poloviny července," prohlásil Petr Štochl.

V pondělí vyběhl u plzeňského Kamenného rybníka i s kondičním koučem Adolfem Blechou společně se svými svěřenci.

Pohled do tréninkového plánu na nejbližších 14 dnů je celkem jasný, sraz vždy v pět odpoledne a i náplň je celkem jednotvárná: běhání, brusle, schody a zase běhání. Místa však budou střídat, vedle Kamenného rybníka vyrazí ještě do Koterova, parku v Lobzích a pod Radyni do Starého Plzence.

"Nabírání kondice je pro kluky nezáživné, bolí to, ale je nutným zlem. Příští sezona je daleko, ale budu se snažit, aby se kluci dostali do dobré fyzičky," doplnil trenér Tonar, jenž má zatím v týmu i mladšího syna Jakuba, kterému končí smlouva taky až 30. června. Na prvním tréninku naopak chyběli cizinci, srbský házenkář Stefan Terzič už se do Plzně nejspíš nevrátí. Ve své vlasti zatím zůstávají i slovenský pivot Šimon Macháč a slovinský levák Tim Bogdanič. "U obou řeším, jak je dostat do Čech, aby nemuseli do karantény. Zatím mají individuální tréninkové plány," upřesnil klubový manažer Jan Štochl.