Home Zpravodajství Hlavní zprávy Zoo Plzeň bud...

Zoo Plzeň bude tento víkend ve znamení jiřinek

Druhý zářijový víkend ožívá každoročně statek Lüftnerka v plzeňské zoologické a botanické zahradě výstavou nejvýraznějších květin pozdního léta a začátku podzimu – jiřinek. Letošní rok, suché a horké léto, jim příliš nepřálo, přesto i letos půjde o největší výstavu těchto květin v západních Čechách. Na jiřiny můžete do Zoo Plzeň přijít v sobotu a v neděli 9. a 10. září.

„Na Lüftnerce vystavují tradičně pěstitelé nejen z Plzeňského kraje, ale i ze středních Čech. Velice zajímavá kolekce vždy pochází od šlechtitelů z Průhonic. Již loni byly vystaveny vedle jiřin též moderní kulovité kultivary chryzantém. Nebudou chybět ani letos,“ řekl František Hykeš ze Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Novinkou bude přehlídka stále oblíbenějších aksamitníků čili afrikánů. Výrazným květenstvím jsou ozdobou parků, tradičních i moderních zahrad a bohatě kvetou až do prvních podzimních mrazíků.

Sobotní a nedělní návštěvníci Zoologické a botanické zahrady města Plzně budou moci navštívit ve vinném sklípku na Lüftnerce též přehlídku u nás pěstovaných stolních a moštových odrůd  révy. „Všechny vzorky byly vypěstovány na vinici sv. Kláry v Praze-Tróji,“ doplnil František Hykeš.

Za týden 16. a 17. září bude patřit statek Lüftnerka lidovým řemeslům a dovednostem, ukázkám tradičního zpracování zemědělských produktů a také folklóru oslavujícího čas sklizně a bohatou úrodu.