Od - neděle, 28. leden 2024 18:14
14 žlutých karet, jedna červená. Fotbalisté Plzně v divokém zápase porazili lídra ukrajinské ligy Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté v přípravě na jarní část sezóny stále nepoznali hořkost porážky. Ve svém druhém utkání na soustředění ve Španělsku porazili vedoucí tým ukrajinské ligy Kryvbas 3:0. Dva góly vstřelil Tomáš Chorý, jeden přidal Robin Hranáč.

Do prvního zakončení se dostal v 8 minutě Pavel Šulc. Jeho sražená rána skončila přesně v náručí brankáře ukrajinského celku. Ve 12. minutě se dostala Viktorka do vedení. Cadu zatancoval na levé straně, poslal skvělý balon do šestnáctky, a ten se po sérii tečí otřel i o Tomáše Chorého, od kterého zamířil do branky. Ve 20. minutě se hnal do dalšího zakončení Tomáš Chorý. Centrem tentokrát z pravé strany ho oslovil Honza Kopic. S dobrou hlavičkou si poradil brankář Kryvbasu, navíc byl máván ofsajd. O čtyři minuty později minutě se ale Tomáš Chorý dočkal podruhé. Od rohového praporku přišel ideální rohlíček, který Tomáš Chorý uklidil do branky. Brankář soupeře sice balon vyrazil, ale až za brankovou čarou. Po chvíli to zkusil Tomáš Chorý také nohou. Jeho pokus mířil těsně mimo levé tyče. Ve 28. minutě se po skvělé souhře ve středu pole dostal do střelecké pozice Cadu. Jeho střela ale mířila do středu branky, kde stál připravený brankář Kryvbasu. Šest minut na to posílal Cadu další centr z levé strany. Tentokrát našel hlavu Matěje Valenty, jeho hlavička mířila mimo. Na druhé straně soupeř rychle odpověděl. Střelu z pravé strany musel likvidovat skvělým zákrokem Marián Tvrdoň. Ve 39. minutě dostal Tomáš Chorý merunu do branky potřetí, ale radost mu pokazil pomezní, který mával ofsajd.

Skvělý vstup do druhého poločasu předvedli Viktoriáni. Dvě minuty po začátku poločasu se ve vápně po rohovém kopu prosadil Robin Hranáč a dostal balon do branky potřetí. Do další šance se dostal po standardní situaci Radim Řezník, ale jeho hlavička mířila nad. V 56.  minutě se ozval také soupeř. Střela z hranice šestnáctky ale mířila mimo. Hra chvílemi připomínala opravdovou bitvu než přátelské utkání. Hlavní rozhodčí rozdal čtrnáct žlutých karet a jednu červenou. V 78. minutě se dostali ke střele hosté, ale střelu na roh srazila obrana Viktorie, a tak už Viktoria vedení 3:0 bez problémů uhájila.