7 NEJ “Vhrsti”

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - pondělí, 31. květen 2021 18:07

Profesionální ilustrátor a spisovatel. Věnuje se tvorbě pro děti i pro dospělé. Publikuje výhradně pod pseudonymem Vhrsti. Kromě výtvarné a literární činnosti tvoří komiksy, kreslené vtipy i reklamní materiály.

1) Nejoblíbenější kniha a spisovatel
Zjistil jsem, že není vůbec důležité, jak je kniha dobře napsaná, ale v jakém věku si ji přečtete a do jaké nálady se vám trefí. Mě třeba v době svého vydání úplně rozsekala kniha, kterou většina čtenářů nedokáže vůbec dočíst – Sestra od Jáchyma Topola.

2) Nejoblíbenější film
Mám rád filmy, které jsou k divákovi tak trochu nefér – vyprávějí nějaký příběh, ale to nejdůležitější neukážou a prozradí to třeba až na konci. Typicky Vykoupení z věznice Shawshank, Dokonalý trik, Čistá mysl nebo Nejvyšší nabídka. Ty úplně nejoblíbenější mám dva: Velká nádhera a Věčný svit neposkvrněné mysli.

3) Nejoblíbenější hudební interpret a skupina
Opominu-li pár výjimek, jsem ochotný poslouchat opravdu cokoliv od dechovky přes jazz až po klasiku. Z doby, kdy pro mě byla hudba fakt důležitá a formativní, mi v srdci nejvíc uvízli Psí vojáci a Pink Floyd.

4) Nejoblíbenější jídlo a pití
Nemám. Teď zrovna mám už pár dní chuť na koprovku, ale až si ji dám, zase se bez ní obejdu. Asi nikdy neodmítnu čokoládu. A jako dlouholetý Plzeňák mám samozřejmě rád pivo. I když poslední roky piju většinou nealkoholické.

5) Osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje
To už vůbec nemám. Sleduju desítky, možná stovky zajímavých osobností, které mají co říct. A pokud jde o moji profesi ilustrátora, můj Instagram je plný skvělých ilustrací od umělců ze všech koutů světa. A je mi úplně jedno, jestli to jsou ostřílení a oceňovaní ilustrátoři nebo začínající studenti. Když mě něčím zaujmou a inspirují, dám jim follow a kochám se.

6) Motto, které mám nejraději
Svůj svět si vytváříme každý sám tím, jak jej vnímáme.

7) Nejoblíbenější místo v regionu
Postavili jsme si dům na dohled brdského CHKO. Vycházky do zdejších lesů jsou pro mě nejlepším lékem na jakékoliv chmury.

7 NEJ Michala Jančaříka najdete zde.
7 NEJ Martina Sobotky najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Vogeltanze najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Samsona Lenka najdete zde.

Autor: Markéta Hallová