V Plzni na Borech se srazila dvě auta s dodávkou
Dvě osobní vozidla se dnes dopoledne v Plzni na Borech srazila s dodávkou. Jedna osoba se při nehodě zranila a skončila v péči lékařů.
Dvě osobní vozidla se dnes dopoledne v Plzni na Borech srazila s dodávkou. Jedna osoba se při nehodě zranila a skončila v péči lékařů.
Skupina BIGGEST, největší západočeská firma na provádění demoličních prací, recyklací stavebních odpadů a realizaci staveb, získala pod svá křídla společnost AZS RECYKLACE ODPADU s.r.o., významného lokálního hráče v oblasti demolic, recyklací a betonové výroby na západě Čech. Skupina BIGGEST se dovršením akvizice části holdingu AZS 98 stala největším zpracovatelem stavebního odpadu v ČR.
Plzeňští policisté prověřují případ zneužití nalezené platební karty. Neznámý pachatel ji měl v listopadu loňského roku opakovaně použít k neoprávněným platbám a způsobit škodu přes čtyři tisíce korun. Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s identifikací osoby zachycené na kamerových záznamech.
Hudební ceny Žebřík letos mění podobu. Vítěze 34. ročníku pořadatelé nevyhlásí na jednom galavečeru, ale postupně na několika místech, především v Plzeňském kraji. Nový koncept má propojit hudbu s historií, architekturou i turismem.
Plzeňský kraj má na příští rok připravené investice do silnic nejméně za jednu miliardu korun. Po letošním rekordním roce, kdy do 117 silničních staveb vložil přibližně 1,5 miliardy Kč, vyčerpá kraj příští rok všechny peníze z EU, které měl vyčleněné na silnice v plánovacím období do roku 2027. Maximum evropských dotací získal Plzeňský kraj letos, a to na napojení severního Rokycanska na dálnici D5, na klatovský terminál a most v Liblíně na Rokycansku.
Skvělou formou se pyšní hokejisté Plzně. Indiáni si na své konto připsali už páté tříbodové vítězství v řadě, tentokrát ve Vítkovicích 6:4. Dva góly a dvě asistence zaznamenal útočník Matyáš Filip.
Vánoční svátky jsou tradičně obdobím, kdy výrazně roste nápor pacientů na nemocniční pohotovosti a několikahodinové čekání na ošetření nebývá výjimkou. Také letos však zdravotnickému systému významně ulevila telemedicína, jejíž popularita meziročně opět výrazně vzrostla.
Hudební ceny Žebřík vstupují v tomto roce už do 34. roku nepřetržité existence. Jejich bohatá historie byla loni připomenuta retrospektivní výstavou „33 let na Žebříku“, kterou během navštívily tisíce fanoušků, a další ji zhlédli v online podobě.
V Domažlické nemocnici se v úterý otevřela oční ambulance. Její provoz zajišťuje Klatovská nemocnice a původně ambulance sídlila ve Kdyni. Nové sídlo zajistí péči pro větší počet pacientů.
Ve věku 101 let zemřel válečný veterán druhé světové války Miloslav Masopust, který ještě loni v květnu navštívil plzeňské Slavnosti svobody. O jeho úmrtí informovala Armáda České republiky.
Rok 2026 je z pohledu dovolených nadprůměrně příznivý. České státní svátky totiž z velké části vycházejí na všední dny, a lidé tak mají možnost užít si více volna bez nutnosti čerpat větší množství dovolené. Výrazně se to projeví zejména na jaře a na podzim, kdy kalendář nabídne hned několik přirozeně prodloužených víkendů.
Plzeň začne letos v polovině roku stavět víceúčelovou sportovní halu zhruba za půl miliardy korun. Vznikne do dvou let vedle kampusu Západočeské univerzity v městské části Bory. Halu s kapacitou přes 2500 diváků budou provozovat házenkáři plzeňského Talentu a budou tam hrát také třeba futsalisté, kteří opakovaně získali titul.
Rekonstrukce klíčových budov v Plzni 4 se blíží k dokončení. Obvod dokončuje přestavbu bývalého kulturního domu v Červeném Hrádku i nové sídlo úřadu, letos skončí také práce na Rolnickém náměstí. V dalších letech Čtyřka plánuje vznik nového sportovně-relaxačního areálu Posed v Psovském údolí.
Vánoční svátky jsou za námi, ale zima venku rozhodně nekončí. Mrazivé noci s teplotami hluboko pod nulou a krátké dny přímo vybízejí k tomu zůstat doma v teple. Právě teď si proto mnoho domácností klade stejnou otázku: je už čas uklidit vánoční výzdobu, nebo si ještě chvíli dopřát světýlka a sváteční atmosféru?
Nový rok je v plném proudu a tento týden přináší příležitosti k osobnímu růstu i k vyřešení starších záležitostí. Planety vás mohou pobízet k aktivitě, ale zároveň doporučují chvíle klidu a sebereflexe. Podívejte se, co čeká právě vaše znamení.
Loni zemřelo v Plzeňském kraji při dopravních nehodách podle předběžných statistik dopravní policie 34 lidí, což je o devět obětí méně než v roce 2024. Nejtragičtějším měsícem roku byl červen, kdy na silnicích zahynulo sedm lidí. Naopak v červenci při nehodách nezemřel nikdo. Nejhorším dnem roku byla neděle 15. června, kdy na silnicích kraje zemřelo čtyři lidé.
V následujících dnech se musíme připravit na pořádné mrazy V některých částech republiky očekávají meteorologové po většinu příštího týdne tuhé mrazy. Teploty by měly klesat pod 12 °C.
Plzeň odbahní za sedm milionů korun Malý Bolevecký rybník vedle Velkého Boleveckého rybníka, nejoblíbenější plochy ke koupání ve městě. Malý rybník s plochou 4,2 hektaru má po odbahnění sloužit jako klidová zóna.
Na Tříkrálovou sbírku letos v plzeňské diecézi vyrazí přes 1600 skupin koledníků. Bude to více než před rokem, kdy v diecézi zahrnující Plzeňský a Karlovarský kraj vybrali od dárců rekordních 7 944 028 korun. Výtěžek pomohl nejen 50 vypsaným záměrům, ale i dalším projektům a službám charity. Pro letošní 26. ročník akce je vypsáno 61 záměrů. Sbírku i letos doplní koncerty a další akce
Přívaly sněhu a silný vítr komplikují provoz na dálnici D5, zejména v oblasti Rozvadova ve směru na Plzeň. Před možným nebezpečím varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
V lednu bude v Rokycanech zajištěn svoz vánočních stromků. Ten bude probíhat dva dny v týdnu, a to v pondělí a ve čtvrtek. První svoz proběhne už 5. ledna.
Mráz, sníh a teploty hluboko pod nulou. Zima v těchto dnech ukazuje, že to s námi myslí vážně. Mnozí z nás by nejraději rychle přeběhli z vyhřátého auta do tepla domova a zbytek dne strávili pod dekou. Jenže mrazivé dny nemusí být jen obdobím přežívání – mohou se stát i příjemnou změnou tempa.
Tisíce lidí dnes přišly přivítat nový rok s Trojkou na náměstí Republiky. Letos poprvé chyběl tradiční ohňostroj, a to kvůli novelizaci zákona o pyrotechnice. Místo něj pak návštěvníci shlédli osmiminutový videomapping.
Od soboty 3. ledna budou otevřeny všechny tři lyžařsky propojené části areálu – sever, jih i Neklid.
Největšími kulturními akcemi příštího roku v Plzeňském kraji budou květnové Slavnosti svobody v Plzni, kdy si město připomene 81. výročí osvobození americkou armádou, a stejně tak 71. srpnové Chodské slavnosti v Domažlicích. Dalšími taháky pak budou srpnový Festival na ulici v Plzni a zářijový 39. ročník přehlídky českých filmů Finále. Největší stavbou v regionu, která začne příští rok, má být obnova městských lázní v Plzni za více než dvě miliardy korun.
Silvestrovské oslavy jsou za námi a nový rok začíná trochu pomaleji, než bychom si přáli. Těžká hlava, únava, sucho v ústech a nulová energie nejsou nic neobvyklého. Kocovina sice nemá zázračný lék, ale existuje několik osvědčených způsobů, jak si ulevit a dostat se zpátky do formy.
Prvním dítětem narozeným v roce 2026 v Plzeňském kraji je chlapec Matyáš, který se narodil v 00:07 v plzeňské Fakultní nemocnici na Lochotíně. Podle neoficiálních informací má jít vůbec o první miminko v celé České republice.
Poměrně klidnou silvestrovskou noc prožili záchranáři v Plzeňském kraji. V souvislosti s pyrotechnikou zasahovali u dvou úrazů. Jeden muž přišel o článek prstu, druhý utrpěl popáleniny v obličeji.
Silvestrovská noc v Plzni proběhla z pohledu Městské policie Plzeň mimořádně klidně a bez závažných incidentů. Informovala o tom jejich mluvčí Tereza Weidl.
Sportovní areál Jižní v Rokycanech se dočká rekonstrukce za téměř 40 milionů korun. Areál bude veřejnosti nepřístupný do konce května roku 2026.
Oslava nového roku na plzeňském náměstí bude mít letos novou podobu. Místo tradičního ohňostroje čeká návštěvníky velkolepá světelná projekce, která rozzáří budovu pojišťovny.
Pokud jste si dnes chtěli jít zaplavat do bazénu v Plzni na Lochotíně, musíte změnit plány. Plavecký areál je kvůli havárii na vodovodním potrubí až do odvolání uzavřený.
Začátek nového roku je ideální čas na symbolické rituály, které mají přinést štěstí, zdraví a pohodu. Některé zvyky se předávají z generace na generaci, jiné si lidé vytvářejí moderněji. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších, které můžete vyzkoušet i vy – doma, s rodinou nebo přáteli.
Téměř celá potřebná částka 5,3 milionu korun se za necelý měsíc podařila vybrat ve sbírce na dárcovském portálu pro plzeňskou neziskovou organizaci Tady a teď. V říjnu se stala obětí podvodu. Útočníci vydávající se za policisty a bankéře přesvědčili ekonomku k převodu více než 5,3 milionu korun na údajně bezpečné účty. O peníze organizace přišla a dostala se tak do existenční krize, která znamenala ohrožení služeb pro rodiny v bytové nouzi, mladé lidi v dluhové pasti, lidi bez domova nebo ženy utíkající před násilím.
Město Plzeň podpoří organizace a spolky, které se věnují prevenci kriminality, protidrogové problematice nebo volnočasovému vyžití dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Ze čtyřletého dotačního programu v oblasti prevence kriminality a v oblasti závislostí na období 2026–2029 poputuje z rozpočtu Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně celkem 15,7 milionu korun, na svém zasedání to schválilo zastupitelstvo.
Pořádná zima dorazí na přelomu roku do celého Česka. Poslední den roku bude na většině Česka sněžit, a to i v nížinách. K tomu bude i silně foukat a v kombinaci těchto dvou jevů se budou místy tvořit sněhové jazyky.
Tradiční oslavy konce roku chystá pro návštěvníky i místní lidi největší lyžařské středisko Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. V úterý 30. prosince sjedou na lyžích sjezdovku Spodní Šance děti s lampiony, poslední den v roce je na programu zdolání nejprudší české sjezdovky Šance s horskou službou. Na Špičáku se nyní lyžuje na sjezdovce číslo tři Slalomová, na rodinné Spodní Šanci a na dětském hřišti s výukou lyžování.
Začátek nového roku je tradičně časem plánů, vizí a změn. Mnozí lidé si slibují, že od ledna budou více sportovat, jíst zdravěji nebo více číst. Realita však často ukáže, že půlka předsevzetí končí už v únoru. Jak tedy vytvořit novoroční cíle, které skutečně fungují a nepřestanou po pár týdnech?
V souvislosti s pondělní krádeží autobusu, ke které došlo v Plzni a jeho následné havárii poblíž obce Záluží pátrají policisté po případných svědcích, kteří jízdu řidiče pod vlivem drog a alkoholu, mohli zaznamenat.
Na silnici z Plzně na obec Záluží havaroval dnes před polednem autobus, který byl podle policistů zřejmě kradený. Pětatřicetiletý řidič měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol i pozitivní orientační drogový test.
Celkem 32 let sloužil Pavel Hrůša u profesionálních hasičů. Postupně se milovník hokeje vypracoval až na velitele Centrální tachovské stanice. A protože šlo o velmi populárního a respektovaného šéfa, připravili mu jeho podřízení velkolepou rozlučku.
Přestože na sjezdovky šumavského Špičáku platí každý den mimo provozní dobu zákaz vstupu, mnozí toto nařízení stále nerespektují. Provozovatel areálu Ski&Bike Špičák teď vydali speciální upozornění. Právě těmto lidem totiž hrozí tragický konec zimních radovánek.
Poslední dny roku a první kroky do toho nového přinášejí silnou energii změn. Je to ideální čas k poučení z minulosti a stanovování přání do dalšího období. Hvězdy naznačují, že rok začne pomalu, ale s jasným směrem.
Ceny veřejných služeb v okresních městech Plzeňského kraje, hlavně vodného a stočného, vzrostou příští rok minimálně nebo vůbec. Teplo v Tachově a Domažlicích dokonce zlevní.
Od nedělních 20 hodin do pondělní 10. hodiny ranní hrozí na celém území tvorba náledí. Výstrahu vydal dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).