Basiková s Andílky natočila klip v Mariánské Týnici

Zveřejněno v Kultura
Od - sobota, 18. prosinec 2021 13:26
Basiková s Andílky natočila klip v Mariánské Týnici Foto: Pavel Šesták

Andělé v mých vlasech, tak zní název nové písně s vánoční tematikou, kterou právě v tento adventní čas vypustila do světa zpěvačka Bára Basiková. Klip k nové písni vznikal v listopadu na severním Plzeňsku v prostorách bývalého kláštera a současného muzea Mariánská Týnice a kromě Basikové v něm účinkuje například populární plzeňský dětský sbor Andílci nebo Cimbálová muzika Milana Broučka.

„Natáčení v Mariánské Týnici bylo báječné, měla jsem z něj krásný pocit. Spolupráce s Andílky je vždy velmi profesionální. Samotná píseň je krásná a videoklip tento dojem ještě umocní,“ nešetří chválou zpěvačka, která má z nové vánoční písně radost ještě z jiného důvodu. „Já jsem nikdy žádnou vánoční skladbu nedělala a vlastně ani nemám žádné vánoční album, tak je dost možné, že Andělé v mých vlasech jsou předzvěstí další spolupráce s Andílky,“ dodává Basiková.

„Chtěla jsem sbor motivovat vzhledem k dlouhé covidové pauze, kdy jsme nemohli vystupovat,“ vypráví o vzniku písně sbormistryně Andílků Jana Marie Kateřina Korbelová. Podle ní má tato píseň má v posluchačích naladit ducha Vánoc. "Nese v sobě ještě další poselství – i přestože občas ztratíme světlo na cestě, tak je vždycky někdo, kdo nám ho ukáže,“ vysvětluje Korbelová.

O text písně se postarala spisovatelka Ladislava Horová, hudbu složila herečka Pavla Zeman-Bečková se svým manželem Petrem Zemanem, který je podepsán například pod hudbou k pražským inscenacím Meda nebo Werich uváděným na Kampě.