Bazén přivítá první návštěvníky v pátek. Jak to bude s testováním?

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 1. červen 2021 18:03

Bazény v Plzni na Slovanech a Lochotíně zůstaly zavřené. A to i přesto, že vláda už otevření plaveckých areálů povolila. Nestíhají totiž tak rychle a neplánovaně reagovat. Bazén na Slovanech nakonec otevře tento pátek v 6:30, přímo před areálem podle všeho vyroste testovací centrum, plavci se tedy budou moci otestovat přímo na místě. Bazén na Lochotíně čeká otevření až v pondělí.

V současné době čeká ještě bazén na Slovanech spousta dokončovacích prací, voda není ještě napuštěná v malých bazénech a ve vířivkách. "Momentálně  instalujeme nové odtokové mřížky, které nám také dodavatel musel přednostně doručit, připravujeme venkovní areál, ještě jsou dokončovací práce uvnitř nového dětského brouzdaliště, dolaďujeme nový čipový systém pro naše návštěvníky," uvedl ředitel bazénu Tomáš Kotora s tím, že následně se práce přesunou do lochotínského areálu.

Podle Kotory je nejdůležitější mít v pořádku všechny hygienické podmínky splněné. "Rozbory vody jsou hotové a my to musíme všechno připravit, nahřát vodu tak, aby se dal zkontrolovat ten provoz, do kterého potom vpustíme klienty," podotkl.

Zatím mají v bazénu výjimku pouze profesionálové a studenti vysokých škol, kteří zde plní zápočty. Vedení bazénu také řeší, jak naložit s permanentkami, které nemohli návštěvníci vyčerpat. "Všichni návštěvníci už chodí na čipy nebo elektronické permanentky a my to budeme muset do budoucna zřídit i u těch, kteří ještě mají ty papírové formy. Proto jsem se rozhodli, že vyhlásíme tzv. permanentkovou amnestii," uvedl Kotora. Všechny permanentky mohou návštěvníci nyní vychodit do konce října. Bazén počítá i s náhradou plaveckých kurzů, které budou probíhat i o víkendech a o prázdninách.