Bez gólu, bez bodu. Energii úvodní zápas sezóny na ledě Motoru nevyšel

Od - středa, 18. září 2024 20:55
Bez gólu, bez bodu. Energii úvodní zápas sezóny na ledě Motoru nevyšel Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští hokejisté prohráli úvodní zápas sezony v Českých Budějovicích 0:3. O výhře domácích rozhodly góly ve druhé třetině. Energii se i přes řadu šancí nepodařilo najít recept na brankáře Motoru Milana Kloučka a z jihu Čech se tak vraceli s prázdnou.

První třetina utkání Energie proti Český Budějovicím skončila bez branek. Největší příležitost domácích měl v 6. minutě Jakub Valský, jehož sólová akce skončila těsně vedle tyčky. Hosté zahrozili především v 11. minutě, kdy Vojtěch Čihař pelášil do samostatného úniku, ale gólman Klouček jeho pokus zlikvidoval. V posledních chvílích mohl otevřít skóre Ondřej Kachyňa, jehož sólo akce byla zastavena karlovarskou obranou.

Ve druhém dějství přišly branky, avšak pouze do svatyně energetiků. Ve 28. minutě se prosadil Martin Beránek, jenž ujel sám na Frodla a kličkou jej překonal. Hosté se sice pokoušeli o odpovědět, ale naráželi na pozorného Kloučka. Blízko vyrovnání byl Vít Jiskra, avšak maskovaný muž mezi třemi tyčemi domácích stačil zakročit. V závěru třetiny využil přesilovou hru Milan Gulaš a gólem do šatny poslal Motor do dvoubrankového vedení.

Po pár minutách vybojovali Karlovarští početní převahu a nastala tak ideální doba pro snížení gólové manka, ale ani 30 vteřin dlouhá dvojitá přesilovka nepřinesla hostujícím hráčům své ovoce. Naopak České Budějovice mohly využít nepřesné karlovarské rozehrávky v 54. minutě a Jakub Valský tvrdou střelou prověřil pozornost Dominika Frodla. O tři minuty později se v přesilovce napřáhl Janis Jaks, ale ani jeho dělovka zapadla za záda domácího brankáře. Po bekhendovém zakončení Sapouška si karlovarští lodivodi vzali oddechový čas a zkusili hru se šesti bruslaři v poli. Jan Ordoš pak vystřelil jistotu pro České Budějovice a zpečetil na úvod sezony výhru domácích.

Zdroj: HC Energie Karlovy Vary