Bezohlední jezdci přeměnili šumavské silnice v závodní dráhu, policisté si na ně došlápnou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 15. leden 2020 21:00

Stále častěji si motoristé pletou silnice na Šumavě se závodní dráhou. Nejhorší situace je zejména v oblasti Modravy. Policisté z Plzeňského a Jihočeského kraje se proto na tyto komunikace zaměří a budou mnohem častěji dohlížet na dodržování všech předpisů vzhledem k tomu, že se v zimní sezóně pohybuje na Šumavě mnoho turistů. Policisté budou v terénu nejen přes den, ale i v noci. Zaměří se především na dodržování stanovených rychlostí i na kontrolu, zda motoristé před jízdou nepožili alkohol a jiné návykové látky.

„Na Šumavě se pohybuje mnoho turistů, zejména pěších, proto je na místě jezdit v turistických oblastech velmi obezřetně a snažit se předvídat. Obzvláště v zimě, kdy se na silnicích může objevit sníh či námraza. Z praxe víme, že někteří motoristé využívají právě sněhové pokrývky k tomu, aby si mohli vyzkoušet adrenalinovou jízdu na silnicích. A tomu chceme zabránit,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Aktivitu policie uvítal i starosta Modravy Antonín Schubert. „Nezodpovědnost řidičů, kteří si pletou zdejší silnice se závodní dráhou, podtrhuje fakt, že ke svým zálibám využívají centrální území šumavského národního parku, kde se přirozeně předpokládá, že budou mít lidé i příroda ve večerních a nočních hodinách klid. Rychlou a nezvladatelnou jízdnou tak hrozí nejenom střety s lidmi, kteří čím dál více využívají večerní a noční čas k turistice, ale také se zvířecími obyvateli šumavské přírody, včetně těch nejpřísněji chráněných,“ zdůraznil starosta.